Smrkový biosirup na rýmu a nachlazení | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Smrkový biosirup na rýmu a nachlazení

12. 4. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Kitl nabízí syroby s příchutí višeň, grep, bez, zázvor a máta.

Výherci: Hana Smetanová, Jitka Lakatová, David Černín

Mladé smrkové výhonky, které pomáhají uvolňovat dýchací cesty a rozpouštět hleny, jsou základem nového sirupu Kitl Smrkáček. Čistě přírodní přípravek v BIO kvalitě vyvinuli společně odborníci z oblasti potravinářství a firmy Kitl, která je tradičním výrobcem zdravých sirupů. Smrkáček ocení zejména rodiče malých dětí, které trápí rýma či nachlazení a preferují přírodní způsoby léčby.

Smrkové výhonky

„Kitl Smrkáček obsahuje pouze smrkové výhonky, třtinový cukr a vitamin C,“ přibližuje jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka. Nový výrobek tak navazuje na řadu zdravých sirupů, které firma vyrábí. Je prvním produktem, který je plně certifikovaný jako BIO doplněk stravy.

Na vývoji medicinálního sirupu se spolu s technology z firmy Kitl podílel také tým odborníků z Výzkumného ústavu potravinářského Praha (VÚPP), Ústavu výzkumu globální změny AV ČR a Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. „Spolupracujeme s VÚPP dlouho. V posledních letech prováděli velmi zajímavý výzkum blahodárných účinků látek obsažených ve smrku. Vývoj sirupu Smrkáček z něj vyplynul zcela přirozeně,“ uvádí Jan Vokurka.

„Náš výzkum se zabýval zejména možnostmi využití smrkových výhonků k potravinářským a farmaceutickým účelům. A jsem velmi rád, že jsme s Kitlem našli i způsob, jak výstupy z teoretických výzkumů využít v praxi,“ doplňuje odpovědný řešitel projektu Ing. Milan Houška, CSc. z VÚPP.

V lidovém léčitelství

Smrkové výhonky se v lidovém léčitelství využívaly k uvolňování dýchacích cest, usnadnění vykašlávání, tišení zánětů dutin a dásní, ale i zmírnění bolestí svalů a kloubů. V minulosti byl smrk také považován za ochránce před zlými duchy a negativními energiemi. I májky, které se na vesnicích ze smrku vyráběly, měly původně zajišťovat ochranu lesních duchů.

Kitl Smrkáček je dostupný v lékárnách, zdravých výživách a prodejnách BIO potravin, jejich seznam naleznete na www.kitl.cz. Zde také naleznete odpověď na soutěžní otázku.

Společnost Kitl je rodinná firma z Jablonce nad Nisou. Z přírodních surovin vyrábí kvalitní medicinální sirupy, vína a medoviny. Do vybraných sirupů pěstuje a zpracovává byliny v BIO kvalitě. Je držitelem řady ocenění, například Výrobek roku Libereckého kraje nebo Zlatý Klas Země Živitelky. Název společnosti odkazuje na legendárního doktora Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela, který působil v 18. století na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, kde proslul svými léčitelskými schopnostmi. Společnost Kitl se angažuje i v pomoci Kittelovsku a je zřizovatelem Kittelova muzea, jež odkaz slavného lékaře připomíná.

Soutěžní otázka

Jakých 5 druhů syrobů Kitl nabízí?

a) hruška, bez, zázvor, višeň,meduňka

b) višeň, grep, bez, zázvor, máta

3 výherci, kteří do 24. 5. 20117 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou balíček Kitl Syrob (3× 500 ml). Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Kitl.


publikováno: 12. 4. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: dítě, chřipka, rýma

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+