Supervitamín, který se stal hitem po celém světě | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Supervitamín, který se stal hitem po celém světě

12. 8. 2022
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Místo jedné kapsle vitaminu K2 Complex byste museli sníst 13 vaječných žloutků.

Výherci: Marta Drábková, Václav Vodička, Jiřina Osladilová

Výzkumy ukazují, že vitamin K2 je klíčovým vitaminem pro správné vstřebávání vápníku a jeho účinek na lidské tělo. Kostra se skládá hlavně z vápníku. Již od věku 30 let se hustota kostí začíná snižovat, a aby zůstala silnou, potřebuje vápník. Jelikož se kostra neustále mění a obnovuje, je důležité ji pravidelně dodávat dostatek vápníku. K2 aktivuje v kostře protein, tzv. osteokalcin, který váže vápník na kostní hmotu a tím udržuje kostní strukturu.

Zatímco vitamin K1 není tak těžké získat (najdeme ho především v listové zelenině), vitamin K2 se v dostatečných dávkách v běžném jídelníčku nevyskytuje. Vitamin K2 a D3 mají společný úkol: odvádět vápník z cévních stěn, kde je nežádoucí, do kostí. Zde je naopak potřebný, protože díky vápníku máme silné kosti.

Je doloženo, že vitamin K2 přispívá rovněž k normální srážlivosti krve v žilách. Díky němu se vápník odvádí z krevního řečiště do kostí, kam patří. V srdečně-cévní soustavě by naopak působil negativně, proto je důležitá správná hladina vitaminu K. Správné hodnoty napomáhají zabránit zvýšené krvácivosti při poranění. Vitamín K2 Complex od značky NaturaMed obsahuje také vitamín D. který s vitaminem K2 spolupracuje. Díky tomu mají zvýšený účinek pro ochranu kostí.Vitamín D pomáhá mj.udržovat zdravé zuby, přispívá ke správné funkci imunitního systému, svalů a správné absorpci a využití vápníku a fosforu.

Tento doplněk stravy je určený každému, kdo se chce dobře starat o své kosti a srdce. Vitamin K2 Complex obsahuje pečlivě vybrané složky, které se navzájem podporují v účincích. Jedna kapsle vitaminu K2 Complex rovná se 13 vaječných žloutků. Podle zdravotnických institucí je doporučená denní dávka vitamínu K 75 μg a vitaminu D 5 μg. Je velice obtížné získat takovou dávku běžnou stravou. Krom 13 žloutků byste museli zkonzumovat například 6,5 kilogramů hovězího masa nebo 10 litrů mléka.

Více na: www.vitamink2.cz

Soutěžní otázka

Kolik vaječných žloutků byste museli sníst místo jedné kapsle vitaminu K2 Complex?

a) 13 vaječných žloutků

b) 10 vaječných žloutků

Tři výherci, kteří do 26. 8. 2022 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží vitamin K2 Complex. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením K2.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 12. 8. 2022, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: klouby, kosti

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+