Unikátní bylinná kompozice proti bolestem hlavy | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Unikátní bylinná kompozice proti bolestem hlavy

14. 1. 2022

Trápí vás časté bolesti hlavy a analgetika se stala vaším tichým společníkem? Pocity tlaku v hlavě spojené s nepříjemnou bolestí patří mezi nejčastější zdravotní problémy. Právě proto se česká společnost Green idea zaměřila na vývoj unikátní bylinné kompozice, jejíž cílem je zmírnit ataky bolesti hlavy.

Bylinky pomáhají

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se s různými příznaky bolestí hlavy potýkala za poslední rok alespoň polovina dospělé populace. Ženy jsou tímto problémem postiženy častěji než muži a to kvůli hormonálním změnám spojených s menstruačním cyklem. Dlouhodobé bolesti hlavy vedou nejen k diskomfortu, ale také zhoršení kvality života, pracovní efektivity a oslabeným vztahům. Celosvětově je jejich vliv na organismus a psychiku podceňován, stejně jako jejich řešení. Proto se MVDr. Jiří Pantůček rozhodl se svými vývojáři ze společnosti Green idea vytvořit bylinný preparát Migreen, který by měl za úkol zmírňovat bolesti hlavy a snižovat četnost jejich výskytu.

„Věta „Bolí mě hlava,“ je snad jednou z nejčastěji pronášených v moderním světě. Ostatně i v mém okolí je dost lidí, kteří trpí různými problémy projevujícími se třeštěním hlavy a pulzující tlakovou bolestí. Proto mě napadlo povolat na pomoc bylinky, jak je to u nás zvykem. Např. kopretina řimbaba se dlouhodobě používá při migrenózních stavech stejně jako vavřín, neboli bobkový list. Vybrali jsme 9 bylin a doplnili je o aquamin získávaný z mořských řas, který je bohatý na hořčík. Ten má nezastupitelnou roli ve fungování nervového systému savců, včetně člověka,“ vysvětluje Jiří Pantůček. O účincích kompozice nechal rozhodnout nejen své okolí, ale také účastníky spotřebitelské studie, která se uskutečnila letos na podzim.

Výsledek? „90 % účastníků uvedlo, že se bolesti hlavy zmírnily nebo úplně zmizely po pravidelném používání doplňku stravy Migreen. Ke zmírnění potíží došlo také u osob s migrénami. Jako bonus se některým účastnicím utišily projevy premenstruačního syndromu,“ dodává Jiří Pantůček. Přípravek Migreen se užívá pravidelně, 2–4 tobolky denně. Při nástupu obtíží, je doporučeno zvednout dávku na 5 tobolek denně.

www.greenidea.cz


publikováno: 14. 1. 2022, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bolest, byliny, hlava

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+