Vydejte se do světa bylin | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Vydejte se do světa bylin

8. 3. 2021
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: V knize Světem bylin se především věnuje Roman Pavela bylinám od nás.

Výherci: Vlastimil Bartl, Kateřina Maryšková, Jitka Chemišincová

V knize z nakladatelství Lirego SVĚTEM BYLIN se s Romanem Pavelou, botanikem a jedním z nejuznávanějších kapacit oboru, vydáte do světa bylin z naší přírody. Dozvíte se něco málo z historie bylinkářství i jaké faktory ovlivňují imunitní systém. Poodhalíte i tajemství dostupných a ověřených léčivých bylin, které pomohou posílit vaši imunitu a budete moci podle doporučení vyzkoušet i osvědčené recepty.

Kouzlení s bylinkami

Roman Pavela je botanik a mezinárodně uznávaný odborník v oblasti výzkumu biologicky aktivních látek získaných z léčivých rostlin. V roce 2019 byl zařazen společností Web of Science do prestižního seznamu nejcitovanějších vědců světa. Od roku 1994 pracuje ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby na pozici vedoucího týmu a zabývá se mj. možnostmi využití sekundárních metabolitů v potravinářství, díky čemuž vzniklo několik nových potravin s přídavkem rostlinných biologicky aktivních látek, které mohou prospěšně působit na lidské zdraví. Spolupracuje s mnoha českými i zahraničními firmami. Dosud publikoval více než 350 vědeckých prací a několik knih.

Své poznatky popularizuje v odborných médiích i v pořadech ČT „Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli“, „Kouzelné bylinky“ a „Polopatě“. V roce 2013 získal ocenění ministra životního prostředí Česká hlava 2013 za vývoj výrobků prokazatelně zlepšujících kvalitu života a životního prostředí.

  • Můžete si zkusit účinné byliny i sami vypěstovat podle připravených návodů a praktických rad. Zdraví máme jen jedno, je vhodné se věnovat i prevenci.

Soutěžní otázka

Jakým bylinkám se ve své knize Světem bylin především věnuje Roman Pavela?

a) z celého světa

b) od nás

Tři výherci, kteří do 22. 3. 2021 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží knihu Světem bylin. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením byliny lirego.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 8. 3. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, knihy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+