Zbavte se bezpečně úzkosti | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Zbavte se bezpečně úzkosti

13. 4. 2021
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Lavekan využívá levandulovou silici ve farmaceutické kvalitě.

Výherci: Eliška Jeníčková, Anna Pytlíková, Jiří Chemišinec

V hlavě kolotoč myšlenek, nikdy nemáte klid. Ze všech těch neustálých obav jste unavená, přesto nedokážete večer usnout nebo se probudíte uprostřed noci a do rána už nemůžete zabrat? Nejspíš se potýkáte s úzkostnou poruchou, která patří k nejčastějším duševním obtížím. Trápí každou 5. ženu a 10. muže.

Úzkost je přirozená, někdy dokonce prospěšná věc. Pomáhá nám ve vypjatých situacích mobilizovat veškeré síly, abychom sje překonali. Jenže když se objevuje až příliš často, nebo nás dokonce vůbec neopouští, je třeba zpozornět. Nepříjemné pocity neutuchajícího strachu, obav a ohrožení z toho, co by se mohlo stát, i když je pravděpodobnost malá, už nám komplikují život. Taková úzkost je patologická, a pokud proti ní nebudete bojovat, postupně nabere na intenzitě. Pak už se bez pomoci lékaře jen těžko obejdete.

Pozor na tyto příznaky

Ačkoli by se mohlo zdát, že úzkostí trpí jen naše psychika, opak je pravdou. Obavy a strachy přinutí k reakci celé naše tělo. Jakých příznaků si všímat?

• neustálé obavy

• kolotoč myšlenek, špatné soustředění

• vnitřní neklid a napětí

• nespavost

• svalové napětí

• bušení srdce, bolesti na hrudi

• bolesti hlavy, bolesti zad

• trávicí problémy

Co za patologickou úzkostí stojí?

Potíže s úzkostí může vyvolat cokoli, co je nám nepříjemné. A jako by toho kolem nás už tak nebylo dost, přidala se v minulém roce ještě pandemie koronaviru. Kromě lidí strachujících se o život svůj i svých blízkých se ordinace lékařů plní také pacienty, kteří covid 19 prodělali a ukázalo se, že bezmála pětina vyléčených se následně potýká s psychickými problémy. Nejčastěji jde právě o úzkost a nespavost.

Existuje řada přípravků na příznaky úzkosti, které si můžete sami zakoupit v lékárnách. Vždy ale dbejte, aby měl vybraný lék příznivý poměr účinku a bezpečnosti. Co to znamená? Neměl by vás nijak omezovat v běžném životě, například způsobovat ospalost. A rozhodně by měl být nenávykový. Tato kritéria splňuje například Lavekan®.

Anxiolytikum z přírody

Toto anxiolytikum rostlinného původu využívá osvědčené síly bylinky, kterou ke zklidnění ustarané mysli používají lidé odnepaměti – levandule lékařské. Právě z ní pochází patentovaný esenciální olej, jenž je účinnou složkou Lavekanu ®. Ten byl vyvinut a je vyráběn v Německu předním světovým výrobcem fytofarmak (léků rostlinného původu) Dr. Wilmar Schwabe.

Provedené klinické studie ukazují, že Lavekan ® není návykový, nezpůsobuje únavu a ospalost, nemá interakce s jinými léky, je dobře snášen

  • Koupíte bez lékařského receptu v lékárně. Stačí jedna tobolka denně, ideálně večer před spaním. Lavekan 80 mg měkké tobolky je léčivý přípravek s obsahem levandulové silice k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

www.lavekan.cz

Soutěžní otázka

Jakou účinnou látku využívá Lavekan?

a) Alprazolam

b) Levandulovou silici ve farmaceutické kvalitě

Tři výherci, kteří do 29. 4. 2021 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží dárkové balení BIO čajů Sonnentor. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením bez úzkosti.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 13. 4. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, prevence, psychika

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+