60. výročí na scéně oslavím Felix Slováček koncertem | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

60. výročí na scéně oslavím Felix Slováček koncertem

14. 2. 2023

Spojit oslavu výročí šedesáti let na scéně a 80. narozeniny hodlá známý hudebník Felix Slováček koncertem v pražské Lucerně. 2. května se fanoušci mohou těšit na show, v níž kromě oslavence v doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka vystoupí Helena Vondráčková, Karel Vágner, Sisa Sklovská, Ondřej Ruml, Jan Smigmator, Ondřej Provazník, Felix Slováček Jr., Anna Julie Slováčková, Petr Janda, Michal David, Daniel Hůlka, 4Tenoři, Jitka Zelenková, Leona Machálková, Jiří Korn, Dasha, Marie Rottrová, Jaroslav Svěcený, Laďa Kerndl, Ina Urbanová, Svjaceslav Grokhovski, Martina Bárta, Josef Vágner a mnoho dalších.

Koncert a CD

Na tiskové konferenci v JK House Slováček prozradil, že po koncertě chystá ještě oslavu na Střeleckém ostrově, samozřejmě s hudebními vystoupeními přátel z branže. Další informaci pak zástupcům médií sdělil JUDr. Jan Adam: „Chystáme 2CD s pracovním názvem Felix Slováček – Hity a rarity (1970 – 2023). Na tomto projektu spolupracujeme s Janem Fialou z České televize a vydavatelem tohoto raritního 2CD je Radioservis.“

Celovečerní dokumentární film

Dalším počinem, který se váže s oslavami jubilea, je film. Ten vzniká jako dárek Slováčkových přátel, kteří výrobu filmu financují. Režie se ujala Olga Dabrowská a jedná se o celovečerní dokumentární film s pracovním názvem Felix Slováček a magická Šumava, ve kterém je hlavní postavou právě samotný Felix.

Film se natáčel jednak v unikátních šumavských místech jako je Vyšebrodský klášter, hrad Rožmberk, Vítkův hrádek, na Lipenském jezeře, na břehu rozbouřených Čertových proudů horské Vltavy a na magické Čertově stěně. Ale také v rodišti Felixe v Malenovicích u Zlína, v Kroměříži, a nakonec i Praze, v řadě míst, kde s Karlem Gottem a se svými přáteli muzikanty Felix Slováček koncertoval.

Tisková konference se nesla v neformálním, přátelském duchu, s hudebními vystoupeními dcery Aničky Slováčkové, Leony Machálkové, Ondřeje Provazníka a dívčí skupiny Red Zone. Mezi hosty byli nejen novináři, ale také řada přátel Felixe Slováčka, jako již zmiňovaný Jan Adam, Lubomír Nymburský, herečka Kateřina Bláhová nebo stylista Kája Pavlíček. Příjemnou atmosféru podpořilo výtečné občerstvení restaurace JK House a moldavská vína společnosti Moldvin.

Zdroj: Helena Váňová Production

Vstupenky jsou již v předprodeji zde: www.ticketportal.cz/…let-na-scene


publikováno: 14. 2. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: akce, hudba, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+