Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina

Aktuálně

Botanická zahrada v Troji nachystala výstavu pro všechny smysly

1. 3. 2024

V Botanické zahradě hl. m. Prahy opět připravili speciální výstavu, která přibližuje různé aspekty rostlinného světa nejširší veřejnosti, tedy i návštěvníkům se specifickými potřebami. První takovou výstavu nabídla botanická zahrada už v roce 1996. Od 1. března se zájemci budou moci vydat na cestu za vzácným kořením, čajem i hedvábím do dalekého Orientu. Vystavené exponáty bude možné si osahat, k některým přivonět, nebo je dokonce ochutnat. Výstava se koná za podpory dalších organizací a k vidění bude do 17. března ve výstavním sále v Ornamentální zahradě.


Další články

Unikátní šperky a módu od českých umělkyň si zamilujete

27. 2. 2024

Studovaly stejnou školu, jejich díla se vyznačují precizním zpracováním. Obě vyznávají dokonalost, váží si svých klientů, kteří se cítí být součástí jejich rodiny. O kom je řeč? Jednou je šperkařka Anna Kristyna Sion a druhou módní návrhářka Tina Hollas. Tyto dvě ženy představily v nádherném prostředí ateliéru Tiny Hollas v rámci dvoudenního pop-upu svá díla.


Online chaty pro dospívající chlapce a dívky v krizi

21. 2. 2024

Nadační fond Twisten Foundation spustil online chaty #KareMe pro dospívající chlapce a dívky, kteří prožívají krizi nebo se potýkají s duševními problémy. Projekt zastřešují psychologové společnosti Endlessly a v chatech online budou připraveni odborníci vyškolení v krizové intervenci.


Montessori mateřské školky. Jak se liší od standardních?

19. 2. 2024

V posledních letech se Montessori mateřské školky staly celosvětově uznávaným směrem v předškolním vzdělávání. Jedná se o alternativní vzdělávací systém založený Marií Montessori na počátku 20. století. Montessori klade důraz na samostatnost, svobodu a respekt k přirozenému vývoji dětské osobnosti. Jak probíhá výuka v Montessori mateřských školkách a je vhodná pro všechny děti?


Skutečné příběhy o šikaně mezi zdravotními sestrami

19. 2. 2024

V online nakladatelství Pointa vyšla kniha s názvem Pod rouškou šikany, která je souborem skutečných příběhů o šikaně na pracovišti mezi zdravotníky. Ta je zřejmě jednou z příčin, proč český zdravotnický systém nemá dostatečné množství zdravotních sester. Kniha je jakousi zpovědnicí zdravotních sester, které si prošly nebo procházejí šikanou na pracovišti.


Zavzpomínejte na Jiřího Šlitra

15. 2. 2024

Více než dvacet let sbíral Lukáš Berný materiály, informace a fakta o životě Jiřího Šlitra. Díky tomu vznikl celistvý životopis originálního muzikanta, herce a výtvarníka s názvem Jiří Šlitr. Doktor Klavír (CPress). Vychází 15. února, tedy ke 100. výročí narození jednoho z nejvýraznějších českých umělců 20. století. Obsahuje unikátní, dosud nezveřejněné fotografie, i informace z jeho nejbližšího okolí.


Objevte poklady Moravského krasu v nové společenské hře

2. 2. 2024

Český výrobce her a hraček, společnost EFKO-karton z Nového Veselí uvádí na trh novou originální hru s názvem „Tajemství Býčí skály“. Jejím prostřednictvím si malí i velcí badatelé udělají představu, jak vypadalo objevování jeskyní a historických nálezů v Moravském krasu. Hra, která oslovuje děti i dospělé se jistě stane vyhledávanou náplní rodinných a přátelských setkání. Jde o skvělý příklad toho, jak se zábavnou formou můžeme seznamovat s naší historií. Hru, jejíž námět pochází z dílny historiků, zajisté ocení i školní skupiny a družiny. Je určena hráčům od šesti do devětadevadesá­ti let.


Zajímavé přednášky v botanické zahradě v Praze

1. 2. 2024

V Botanické zahradě hl. m. Prahy začíná ve čtvrtek 1. února oblíbený cyklus přednášek pro veřejnost. Sérii zajímavých vyprávění startuje horolezec Radek Jaroš, který popíše svoji cestu ke Koruně Himálaje. Letošní přednášky budou zaměřené na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Své zkušenosti popíší odborníci botanické zahrady, kteří v loňském roce cestovali do Chile, Singapuru, na Madagaskar, ale i do Thajska. Připojí se dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách s líčením svého cestování po Jižní Africe.


Zábava v aquapalace o jarních prázdninách

1. 2. 2024

Začátek února představuje pro školáky ve vybraných okresech vítané volno v podobě jarních prázdnin. Zatímco dříve to znamenalo nejčastěji týden na horách, dnes už tomu tak zdaleka není. Během jarních prázdnin nejvíce táhnou zábavní centra, zoologické zahrady nebo aquaparky. O způsobu využití volného času přitom ve většině případů rozhoduje celá rodina společně.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+