Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina

Aktuálně

Online chaty pro dospívající chlapce a dívky v krizi

21. 2. 2024

Nadační fond Twisten Foundation spustil online chaty #KareMe pro dospívající chlapce a dívky, kteří prožívají krizi nebo se potýkají s duševními problémy. Projekt zastřešují psychologové společnosti Endlessly a v chatech online budou připraveni odborníci vyškolení v krizové intervenci.


Další články

Hra DigiStories pomáhá dětem mluvit o digitálních závislostech

11. 12. 2023

Co dělat, když vám virtuální svět přeroste přes hlavu? Odpověď nabízí interaktivní příběh 13letého Alexe a jeho spolužačky Ley z výukové videohry DigiStories: Alex. Vytvořilo ji pražské videoherní studio Charles Games ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a vzdělávacím programem Jeden svět na školách (JSNS). A učitelé ji už teď používají, aby s žáky rozebírali digitální wellbeing.


Na Letní scéně Musea Kampa se v létě bude hrát o Formanovi!

7. 12. 2023

Kdo bude dalším členem vybrané společnosti osobností, jejichž život originální formou přiblíží inscenace na Letní scéně Musea Kampa? Dlouho a s velkou zvědavostí očekávaná odpověď je tady! Osvědčený tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou 18. a 19. června 2024 uvede premiéru novinky Forman. V hlavní roli proslulého oscarového režiséra Miloše Formana se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel. Spolu s nimi si zahrají Aleš Petráš, Václav Vašák, Roman Blumaier, Kryštof Krhovjak, Nathanael Ruml, Maxmilián Kocek, Matouš Ruml, Daniel Šváb, Stanislava Jachnická ad.


Adventní tip ze žižkovské Střechy Radost

5. 12. 2023

Mrazivá zima nezastavila provoz Střechy Radost s jedinečným výhledem na Prahu. Oblíbené místo na střeše Domu Radost, který je nepřehlédnutelnou funkcionalistickou dominantou náměstí Winstona Churchilla na pražském Žižkově, je veřejnosti přístupné od čtvrtku do neděle, vždy od 16.00 do 22.30 hodin. V úterý 5. prosince sem dorazí Mikuláš, v plánu jsou stand-upy, pop-up s jídlem, výstava a závěrečná oslava Silvestra.


Předvánoční čas v botanické zahradě

4. 12. 2023

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět nabízí možnost pořídit originální vánoční dárky a zážitky nejen pro milovníky rostlin.


Vánoční trhy 2023 v centru Prahy

1. 12. 2023

Centrum Prahy se již tuto sobotu rozzáří mnoha světélky, která připomenou začátek adventu. Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince a potrvají do 6. ledna 2024. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět tradiční vánoční ozdoby z dílen z celé země. Atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program na obou náměstích.


Počet obětí domácího násilí roste o desítky ročně

1. 12. 2023

Letos v létě schválila česká vláda nový akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí na následující tři roky. Důvodem je mimo jiné to, že v loňském roce evidovala Policie ČR nárůst u všech trestných činů souvisejících s domácím a sexuálním násilím – jednalo se o více než 430 případů týrání osoby žijící ve společném obydlí a meziročně vzrostl také počet obětí znásilnění o 107 případů na celkových 880. O globální povaze tohoto problému mluví i Lucie Horníková z online psychoterapeutické platformy Hedepy, která s obětmi domácího násilí pracuje již více než 20 let. „Často bývá problém vysvětlit obětem, že násilí nemá pouze fyzický charakter, existuje totiž také násilí psychické, ekonomické či sexuální. Osvěta a prevence této problematiky by měla probíhat již na školách,“ vysvětluje.


Dettol a Kapka naděje

30. 11. 2023

Značka Dettol pomáhá rodinám pečovat o čistotu a zároveň o zdraví více než 80 let, a i proto je neodmyslitelně spjatá s vizí svěžího a bezpečného domova. Příběh Dettolu začal v nemocnicích za účelem pomáhat lékařům dodržovat hygienu a zachraňovat díky tomu lidské životy. Jeho poslání se nezměnilo, stále chce napomáhat vážně nemocným lidem nejen v nemocnicích, ale zároveň šířit osvětu o důležitosti ochrany zdraví. I proto se letos již podruhé spojil s Nadačním fondem Kapka naděje, který mohli během celého září podpořit zákazníci v Čechách a na Slovensku koupí jakéhokoliv produktu Dettol. V průběhu kampaně se dohromady vybralo neuvěřitelných 641 186 Kč.


Kvůli útokům na bankomaty přichází lidé o miliony

29. 11. 2023

Evropské banky přišly v loňském roce kvůli zločineckým skupinám o pět miliard korun a naprostá většina ztrát pocházela ze skimmovacích zařízení instalovaných v bankomatech. Obětí skimmingu se může stát kdokoli. Skimming navíc není jediným rizikem při výběru z bankomatu. Co přesně skimming znamená? A jak z bankomatů vybírat bezpečně?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+