Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina

Aktuálně

Syndrom vyhoření může zažít každý

24. 5. 2022

Přichází bez pozvání, bez varování a není vidět. To jsou největší „zrady“ psychických onemocnění. Duševnímu zdraví se v minulosti v české prostředí příliš prostoru nevěnovalo, nicméně v posledních letech se to otáčí. Začíná se mluvit o WLB (work-life balance) a být prioritou sám pro sebe je čím dál důležitějším tématem.


Další články

Na cestách i při běžných aktivitách se mohou přihodit různé věci

31. 12. 2021

Co všechno potkalo při cestování klienty ERV Evropské pojišťovny v roce 2021.


Novoroční ohňostroj může způsobit závažná poranění očí

30. 12. 2021

Silvestrovské oslavy si každoročně zpestřuje zábavní pyrotechnikou mnoho Čechů. Kvůli neodborné manipulaci se ale zábava často promění v horor, kdy veselí končí na pohotovosti. Ožehnutí, ale také amputace prstů, masivní krvácení z tržných ran nebo zranění očí – to jsou nejčastější silvestrovské úrazy vzniklé při odpalování ohňostroje.


Mýty o vánočních tradicích

24. 12. 2021

Jsou tu nejkrásnější svátky v roce a všechny ulice září ozdobami a voní dobrou náladou. Zároveň si ovšem nejde nevšimnout, že se zejména v posledních letech míchají dohromady různé tradice, některé zvyky se zapomínají, a zároveň je nahrazují ty nové. Tak schválně, víte vůbec proč si na Vánoce vlastně dáváme dárky? Přinášíme vám přehled nejčastějších vánočních mýtů.


Vánoční rekordy na zámku Loučeň

23. 12. 2021

Pokud máte pocit, že se v celých Čechách brány uzavírají, zámek Loučeň jde již tradičně pokrokově proti tomuto proudu, a také letos nechá své komnaty návštěvníkům otevřené během celých vánočních svátků, a to včetně Štědrého dne a Nového roku. Rodinám s dětmi, ale i všem milovníkům pobytu na čerstvém vzduchu se tak otevírá další možnost na zajímavý výlet. Návštěvníci mohou vyrazit na procházku do bludišť a labyrintů v zámeckém parku. Pro ty, kdo chtějí i něco navíc jsou připraveny prohlídky zámku v rámci výstavy Příběh vánočního stromečku. Tento rok si loučenští na své konto připsali hned tři nové české rekordy, na které se mohou návštěvníci těšit.


PRAHO! V metropoli se šíří záhadné básně

22. 12. 2021

Na tramvajové zastávce, na dveřích kavárny, na sloupu veřejného osvětlení, víku popelnice, poštovní schránce… ve skrytých zákoutích i na frekventovaných místech po celé Praze se začátkem října začaly objevovat desítky básní ve formě samolepek. Každá z nich obsahuje QR kód odkazující na webovou stránku s několika osobními otázkami, které mají kolemjdoucí možnost zodpovědět. Během několika týdnů získali iniciátoři přes 2 000 různých výpovědí. I z toho důvodu se rozhodli v projektu PRAHO! pokračovat a nadále oživovat veřejný prostor města.


Receptář pro zdraví a pohodu

20. 12. 2021

Přemýšlíte, jakou knihou byste udělali radost svým blízkým? Máme pro vás skvělý tip. V nakladatelství Bizbooks vyšlo pokračování úspěšného bestselleru specialistky na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimákové s názvem Margit Slimáková: Osobní receptář pro zdraví a pohodu. Ve své Velmi osobní knize o zdraví nabízí řadu doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě pečovat.


Špehování partnera pomocí stalkerwaru?

17. 12. 2021

Ačkoli většina lidí považuje sledování svého partnera pomocí speciálního „špionského“ softwaru za něco nemyslitelného, pro 30 % uživatelů to je legitimní způsob, jak se dozvědět, zda partner nepodvádí. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu, který ke druhému výročí vzniku Koalice proti stalkerwaru nechala zpracovat společnost Kaspersky jako jeden ze zakládajících členů této organizace. Průzkumu se zúčastnilo víc než 21 000 respondentů z 21 zemí světa.


Nuda i samota domácí mazlíčky stresuje

16. 12. 2021

Vyje vám nebo vašim sousedům přes den v bytě pes? Pak pravděpodobně trpí separační úzkostí. Stresuje ho totiž samota, případně nuda. Vytí může být jen začátek problému, ze stresu totiž může docházet ke změnám chování, ale také zdravotním potížím. Co všechno může způsobit a jak mu předcházet?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+