ADRA již zasahuje na místě zemětřesení v Turecku a Sýrii | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

ADRA již zasahuje na místě zemětřesení v Turecku a Sýrii

7. 2. 2023

Po ničivém zemětřesení v Turecku a Sýrii spustila humanitární organizace ADRA okamžitě veřejnou sbírku a začala monitorovat rozsah škod i aktuální potřeby zasažených lidí. Na místě bude distribuovat humanitární pomoc – vodu, potraviny, přikrývky a spacáky.

„ADRA je jednou z mála mezinárodních humanitárních organizací, které i přes přetrvávající občanskou válku působí přímo v Sýrii. Své regionální kanceláře má ADRA v Damašku, ale i přímo v regionech zasažených zemětřesením (Latákie, Aleppo, Hamá). Naši tamější kolegové tak byli na místě bezprostředně po katastrofě a my jsme s nimi v úzkém kontaktu,“ říká vedoucí zahraničních projektů ADRA, Zbyněk Wojkowski.

ADRA v první fázi pomůže s distribucí humanitární pomoci pro lidi, kteří při zemětřesení přišli o své domovy. Bude se jednat o potraviny a vodu, teplé přikrývky, spacáky, zimní oblečení a také základní hygienické potřeby. Jedná se o pomoc, které je momentálně nejvíce potřeba, aby lidé měli zajištěné základní podmínky pro život v provizorním ubytování.

Pomoc koordinují pracovníci z ADRA Sýrie přímo na místě, reagují na aktuální potřeby a podávají informace o situaci.

Veřejná sbírka

Portál Darujme.cz – www.darujme.cz/ADRAzemetreseni číslo účtu 66888866/0300, variabilní symbol 389

www.adra.cz


publikováno: 7. 2. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: charita

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+