Adriana Krnáčová se zpovídá, jak bojovala s rakovinou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Adriana Krnáčová se zpovídá, jak bojovala s rakovinou

12. 7. 2022

Bývalá primátorka Prahy nedávno pokřtila knihu s názvem 21 dní, která by měla posloužit i jako motivace a inspirace pro onkologické pacienty a lidi v těžké životní situaci. Ona sama si prošla těžkým obdobím, kdy bojovala s rakovinou prsu a v té době ji opustil manžel.

Proč nazvala knihu 21 dní?

Podle autorky je 21 dní období, kdy pro sebe můžete udělat spoustu věcí. Například si nastavit hlavu na úspěšné zvládání těžkých situací a je na vás, jak se pak vše vyvine. Máte všechno v ruce, aby to šlo pozitivním směrem a abyste byli úspěšní. Je to v podstatě neurověda, která říká, že když budete 21 dní dělat některé postupy, které zmiňuje v knížce, tak můžete změnit to, co máte zakořeněné v hlavě. Jí v překonání obtížného období velmi pomohli nejen lékaři, ale i její přátelé. Nenechali ji padnout a motivovali ji v překonávání těžkostí.

Adriana Krnáčová se pustila do studia neurovědy a lidské psychiky. Její kniha je proto nejen osobní zpovědí, ale také návodem, jak se vyrovnat s životní krizí, která se může naopak stát pozitivním impulzem ke změně zažitého životního programu. Vycházela z vlastní zkušenosti, studia a vnitřní potřeby poskytnout pomoc, ukázat cestu ven z bezvýchodnosti a dodat odvahu zejména onkologickým pacientům, ale i ostatním ve zdánlivě bezvýchodné situaci.

Adrianu Krnáčovou léčila prof. MUDr. Petra Tesařová, která jí stála po boku během komplikací spojených jak s léčbou, tak v osobním životě. Navedla ji na bližší studium tématu, proč muži své ženy opouštějí v jedné z nejhorších životní situací, což rakovina prsu bezesporu je.

Adriana Krnáčová

Kunsthistorička, manažerka, bývalá politička a spisovatelka (2020 vydala knihu Zpupnost o svých zkušenostech z politiky). V minulosti ředitelka Sorosova centra pro současné umění, ředitelka Transparency International, ředitelka komunikace Johnson&Johnson, primátorka Prahy, konzultantka.


publikováno: 12. 7. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: knihy, psychika, rakovina

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+