Balení dárku pro vás nebude žádná věda | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Balení dárku pro vás nebude žádná věda

12. 12. 2013
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Lepicí páska Pritt už nikdy nůžky je dlouhá 25 m.

Výherci: Hana Tučková, František Adámek, Martina Šůchová

Předvánoční období je časem dárků. Vybrat ten správný je mnohdy složité, ale když se vám to podaří, máte vyhráno. I když ne tak úplně. Ještě je nutné dárek hezky zabalit. Měl by vypadat hezky, protože kdo by chtěl dostat pomuchlaný dárek s křivými rohy, odlepeným papírem a lepenkou na místech, kde nemá co dělat? Nejlepší je lepenku skrýt, aby nebyla vidět, ale to není úplně snadné. Vyzkoušeli jsme dvě vychytávky, které při balení pomohou i méně zručným „baličům“.

Balení pro fajnšmekry

Jestliže patříte mezi ty, kteří nemají rádi, když je na balicím papíře vidět průhledná lepenka, zvolte lepicí bodíky Pritt Glue Dots. Jejich obrovskou výhodou je, že jsou neviditelné. Lepí z obou stran, proto je nalepíte z vnitřní strany a přiložíte vnitřní překlad a přimáčknete. Takto můžete slepit všechny strany stejně jako přilepit okrasnou stuhu nebo jiné ozdoby, či osobní přáníčko. Lepicí bodíky Pritt Glue Dots oceníte také při balení luxusních dárků, kde nechcete poškodit obal. Navíc velmi snadno lepí nejen papír, ale také jiné materiály jako je například módní látka.

Pro milovníky tradičního balení

Úspěšnost balení dárků závisí na několika věcech. První je použitý balicí papír. V posledních letech se díky ekonomice vyrábí i velmi jemné dárkové papíry, které pro nezkušeného „baliče“ představují problém. Takový papír se snadněji trhá ale i muchlá a práce s ním musí být velmi jemná a precizní. Opakem je papír velmi tvrdý, ani s tím, se nebalí dárky snadno. Klasickým příkladem mohou být některé silnější ručně vyráběné papíry, které vyžadují zkušenost. Proto je ideální střední zlatá cesta. Sílu papíru poznáte již na omak, stačí zkusit růžek papíru mezi prsty.

Jak papír šikovně slepit?

Druhým úskalím jsou průhledné lepicí pásky. Méně kvalitní lepicí pásky bývají velmi levné, ovšem lepidlo na nich často nedrží a páska je tenká, proto se při samotném lepení trhá. Balení s takovou páskou je spíše na zlost a to, co jste chtěli ušetřit na pásce, jste prodělali na zkaženém lepicím papíru. Vsaďte na tradiční kvalitu a nezklamete se. Lepicí páska Pritt už nikdy nůžky přináší jeden bonus navíc. K lepení nebudete potřebovat nůžky, stačí vám jen vaše šikovné ruce. Kolikrát se vám stalo, že po několika stříhání lepenky byly nůžky tak znečištěné lepidlem, že jste je ani neotevřeli, natož aby stříhaly. S lepicí páskou Pritt už nikdy nůžky je kraj pásky speciálně upraven tak, aby se dal vzít mezi prsty a snadno odtrhnout. Žádné polepené nůžky, prostě jednoduše a bez problémů stačí pouze odtrhnout prsty požadovaný kousek. Ze zdlouhavého lepení se stane pohodlná a pohodová záležitost. Užijte si balení dárků.

Více informací naleznete na www.pritt.cz

Soutěžní otázka

Jak dlouhá je lepicí páska Pritt už nikdy nůžky?

a) 10 m

b) 20 m

c) 25 m

Tři výherci, kteří do 19. 12. 2013 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou balíčky s lepidly Pritt i lepicí páskou Pritt. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením lepení dárků


publikováno: 12. 12. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: dárek, dítě, muž, Vánoce

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+