Buďte šťastnější a zbavte se stresu jednoduše pomocí hry | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Buďte šťastnější a zbavte se stresu jednoduše pomocí hry

3. 10. 2018

Dnešní doba na nás klade víc požadavků, než je zdrávo. Každodenní shon a stres rozhodně neprospívá tělu ani duši. Máme pro vás ale jeden tip, jak si od stresu ulevit. Hrajte si! Má to úžasné účinky.

Přestaňte se za něčím honit

Práce, domácnost, péče o děti. Do toho se snažíte vtěsnat trochu času, který strávíte sami se sebou nebo s partnerem či partnerkou. Všude se dočtete, že byste měli cvičit a zdravě jíst. Všechny úkoly a předsevzetí, která si za den dáte, ve vás ale vyvolávají jen stres a napětí. A to je ten hlavní důvod, proč se dostavují nevysvětlitelné bolesti pohybového aparátu, třeštění hlavy záhadného původu, častá nachlazení nebo špatná nálada.

Kdo si hraje, nezlobí

Zapomeňte na chvíli na všechno, co musíte stihnout a udělat. Položte si otázku, jestli skutečně všechny ty věcí musíte. Nejste už náhodou jen v bludném kruhu? Je opravdu nutné stihnout všechno? Někdy prostě stačí, když se zastavíte, necháte „povinnosti“ být a začnete si hrát. Ve hře se totiž skrývá mnohem víc, než si myslíte. Pokud si budete navíc hrát s dětmi, necháte se vtáhnout do hry ještě víc, a to je přesně to, o co jde.

Na společných chvílích záleží

Díky hrám se odreagujete, zapomenete na kolotoč povinností, budete mít radost, sblížíte se víc s rodinou a na společné chvilky se prostě a jednoduše budete všichni těšit. A už tolik nezáleží na tom, s čím přesně si budete hrát. Začněte po malých krůčkách a snažte se ve všedním dni najít alespoň pár minut času ke hře. Za chvíli si na to zvyknete a začnete se cítit lépe.

Pár minut denně dokáže zázraky

Her, které můžete hrát s dětmi nebo s kamarády, je spousta. Mohou to být například deskové hry, při kterých skutečně zapomenete na čas a užijete si spoustu zábavy. Nebo si domů pořiďte stolní fotbálek a dejte si pár zápasů. Zabere to jen pár minutek, ale vy budete šťastnější. Vyrazte s dětmi ven na kolo nebo si běžte jen tak zakopat s míčem. Cílem je zabrat se do hry a odreagovat se od všedních povinností. Bude vás to bavit, a navíc uděláte něco pro sebe. Vždyť štěstí není o tom, kolik hmotných věcí máte, ale jestli máte v životě někoho, s kým můžete sdílet radost.


publikováno: 3. 10. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, prevence, rodiče, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+