České celebrity malují pro české lékaře a raněné z Majdanu | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

České celebrity malují pro české lékaře a raněné z Majdanu

12. 9. 2014

V pondělí 15. září se uskuteční v prostorách Staroměstské radnice charitativní vernisáž obrazů českých osobností. Celebrity výtvarně ztvárnily své představy strážných andělů. Tato jedinečná díla budou nejen k vidění, ale i ke koupi. Výtěžek poputuje konkrétně na léčení dvou ukrajinských chlapců zraněných na jaře v kyjevském Majdanu, kterým byla amputována noha v pražských nemocnicích a kteří v současné chvíli prochází léčbou ve zdejších rehabilitačních zařízeních. Vernisáž začíná v 18 hodin v prostorách druhého patra Staroměstské radnice – POMOCI MŮŽETE I VY! O den později, tedy 16. září se v divadle Brodway uskuteční již druhý benefiční koncert s názvem „Andělé v bílém“ jako poděkování doktorům pražských nemocnic, kteří operovali ukrajinské raněné v rámci projektu Medivak a na podporu záchrany života dalších.

Známé osobnosti malují

Do charitativního projektu s názvem „Podejme ruku Ukrajině“ se tvorbou obrazů zapojí Bára Basiková, Petr B. Novák, Tatiana Medvecká, Gabriela Pyšná, Vlasáková Lenka a jiné českých celebrity. Celebrity malují anděly pro kupce obrazů, kteří mohou finančně přispět na léčbu zraněných při brutálním zásahu na Majdanu. Díky projektu Medivak se někteří ranění dostali do péče českých lékařů. Mezi nimi byli i mladí chlapci, kterým musela být pražskými doktory amputována noha a tím jim byl zachráněn život (Olexsandr Kozlovský, 16 let a Oleh Topolnický, 24 let).

Svým finančním darem můžete pomoci i vy

Stačí si zakoupit obraz na vernisáži nebo přispět na účet 617617617/0600. 16. září se v divadle Brodway od 19 hodin uskuteční benefiční koncert s názvem „Andělé v bílém“ , na kterém vystoupí skupina Pikkardijská Tercija,Sláva Korsak, Světlana Zaharuk, Olexandr Kozlovský. Celým večerem všechny přítomné provede Česká miss 2010 Jitka Válková.


publikováno: 12. 9. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, VIP

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+