Chcete si užít opravdové delikatesy? Zajděte do nově otevřeného paláce Julia Meinla | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Chcete si užít opravdové delikatesy? Zajděte do nově otevřeného paláce Julia Meinla

18. 12. 2013

Rakouská značka Julius Meinl má v prodávání delikates víc než 80letou tradici, a proto ve středu 18. prosince otevřela na prestižní adrese v ulici 28. října v centru Prahy luxusní obchod s delikatesami. Tento třípatrový gurmánský palác nabízí na 2 500 metrů čtverečních velký výběr potravin domácího i zahraničního původu,restauraci, kavárnu a bar, kde budou mít zákazníci možnost vybrané delikatesy ochutnat.

Jen kvalitní produkty

„V současné době zažívá Česká republika v oblasti gastronomie naprostý boom. Množství dobrých restaurací a obchodů s kvalitními potravinami narůstá téměř každým dnem. Tato místa pro gurmány už si našla své zákazníky. To vypovídá o trendu, který ze západu došel i do Česka. Nemalou skupinu spotřebitelů zajímá, co jedí, a jsou ochotni za kvalitu zaplatit,“ uvádí Herbert Vlasatý, jednatel společnosti Julius Meinl, a dodává: „Zároveň však vnímáme, že je zde prostor pro další, nové koncepty. Proto jsme se rozhodli otevřít druhou pobočku tohoto konceptu značky Julius Meinl právě v české metropoli. “

Široký výběr

Podobný obchod má společnost pouze ve Vídni, na známé ulici Am Graben. Na pražské pobočce si chce Julius Meinl otestovat šance konceptu i pro jiné zahraniční trhy, kde by v budoucnu chtěl otevřít další obchody. Prodejna nabídne potraviny tuzemské i zahraniční výroby s vysokou úrovní kvality od vybraných dodavatelů. Nabídka bude obsahovat mimo jiné na 400 druhů sýrů, 250 druhů uzenin, výrobky z vlastní pekárny i vysoký servisní standard v podobě profesionálního personálu vyškoleného v Rakousku. Zákazníci budou mít také možnost objednat si dovážku potravin domů.

MEINLOVA KÁVA

Meinlovo oddělení kávy nabízí výběr těch nejlepších jednodruhových káv z pečlivě vybraných plantáží a kávové rarity z celého světa, jakou jsou například indonéská delikatesa Kopi Luwak nebo drahocenná jamajská káva Blue Mountain. Mimo klasické Meinlovy kávy může zákazník také vybírat ze speciální nabídky z jednotlivých regionů: Ethiopie, Brazílie, Kostariky, Guatemaly, Keni a Tanzanie. Abyste kávu mohli co nejlépe vychutnat, na zadní straně každého balení Meinlovy kávy je popsán nejlepší způsob přípravy: espresso, filtrovaná káva nebo turecká káva.

MEINLOVY RYBY

V závislosti na ročním období bude oddělení ryb nabízet více než 40 druhů ryb, jak mořských, tak sladkovodních. Ve Vídni představuje Meinlovo rybí oddělení jeden z největších rybích sortimentů: úlovek dne, jako je třeba čerstvý síh z Bodamského jezera, waldviertelský kapr nebo široká nabídka matjesů na jaře, exkluzívní ryby jako John Dory nebo halibut, to vše je tu k mání. Nekompromisní čerstvost a prvotřídní kvalita ryb, ochotný personál sestávající z rybích odborníků, kteří jsou vždy připraveni poradit a vše vysvětlit, to vše přispívá k tomu, aby se vaše nakupování stalo jedinečným zážitkem.

MEINLOVO MASO A DRŮBEŽ

Od rakouského sušeného hovězího, vepřového z plemene Mangalica, pštrosích filetů z jižní Afriky, kuřat Bresse či domácích koroptví, divokých tetřevů nebo gurmánských kuřat – není snad nic, co by nebylo v nabídce našeho oddělení masa a drůbeže. Sortiment je široký a mohou ho dodávat pouze špičkoví výrobci, kteří splňují ta nejpřísnější kritéria. Kromě toho zkušený personál vyrábí jednou týdně výběr domácích specialit jako například černý pudink s lanýži, vepřové, jehněčí a telecí klobásky, ale také italský Salsicce a marocký Merguez.

MEINLŮV SÝR

S více než 400 druhy perfektně zralých sýrů z patnácti zemí světa nabízí oddělení sýrů milovníkům tohoto pokrmu jakoukoliv specialitu, na kterou si vzpomenou. Julius Meinl am Graben úzce spolupracuje s místními, ale i s francouzskými a italskými výrobci sýrů, aby zajistil tu nejlepší možnou kvalitu i v tomto segmentu. Ať už měkký, tvrdý, z nepasterizovaného mléka, z mléka ovčího, kozího i kravího – máme sýr pro každého.

MEINLOVO OVOCE A ZELENINA

Každé ráno je do Meinlova oddělení ovoce a zeleniny dodáno více než 300 různých druhů ovoce z celého světa a pečlivě vybrané čerstvé zeleniny. Čerstvé z trhu, se zaměřením na sezónní speciality z ekologického zemědělství. Od dýní Hokkaido po makadamové ořechy a výběr vzácných exotických specialit s vysvětlením a někdy dokonce i s recepty, paleta nabízeného ovoce zahrnuje i historická jablka oblíbená již za časů Římské říše. Čerstvé saláty, aromatické bylinky, dýně všech barev, široký výběr lahodných brambor a dokonce i černé lišky k přípravě vynikajících omáček uspokojí i ta nejvíce extravagantní přá­ní.

MEINLOVO VÍNO A LIHOVINY

Meinlovo oddělení vína a lihovin obsahuje poklady ze světa těch nejlepších vín, od množství nových objevů po nejlepší vína, jako jsou Bordeaux a Burgundy. Nabídka vín pro každodenní potěšení zákazníků se neustále rozrůstá, a tak je možné nabídnout atraktivní vína za rozumné ceny. Paleta nabízených lihovin zahrnuje proslulé mezinárodní značky, ale i místní speciality.

MEINLŮV TO GO BAR

To Go bar nabízí také jídlo z Meinlovy oceněními dekorované kuchyně, které je možné si odnést s sebou. Každý den si můžete vybrat z velké nabídky jídel, od přesnídávek, lehkých předkrmů, pokrmů domácí kuchyně, italských těstovin a jídel klasické haute cuisine až po lákavé dezerty.

  • Přijďte si vybrat. Otevírací doba PO-PÁ 8.00–21.00; SO 9.00–20.00, NE 10.00–19.00 hodin.

publikováno: 18. 12. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: gourmet, nákupy, obchod

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+