Chcete znovu najít svou životní radost? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Chcete znovu najít svou životní radost?

16. 6. 2023
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Autory inspirovaly k napsání Knihy pro ženupředevším osobních zkušenosti.

Výherci: Jana Nováková, Petr Táborský, Hana Adámková

Jste často unavená a přestaly vás bavit věci, které vás dříve naplňovaly? Berou ostatní jako samozřejmost všechno, co pro ně děláte? Bouchnete někdy při hádkách jako papiňák a pak si to vyčítáte? Olga Studničková Šípková a Milan Studnička vám ukážou, jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu. Díky jejich tipům a zkušenostem zjistíte, jak vychovávat děti s lehkostí, jak si udržet harmonický vztah i jak s nadhledem řešit nepříjemné situace. Kniha pro ženy vychází v nakladatelství BizzBooks.

Osvojte si nový přístup a najděte zase chuť do života!

Kniha pro ženy vychází ze životního příběhu spoluautorky a zabývá se tím, co nás v životě nejvíce ovlivňuje, jak pracovat se strachem a obavami ze změn a s tím, co nám bere energii. Důležitými kroky, jak se posouvat k větší pohodě, je i schopnost zpracovat minulost, která nás často ovlivňuje v přítomnosti, a komunikace s partnerem a dětmi.

Olgu študničkovou Šípkovou inspirovala její cesta životem a hlavně posuny a změny, které udělala, aby se již nedostávala do stavu totálního vyhoření, neztrácela kontakt sama se sebou a uměla hospodařit s vnitřní energií a naladěním. Kniha vychází z jejích osobních zkušeností a pojmenovává většinu záležitostí, které nás mohou v životě trápit. Navíc nabízí řešení a postupy, jak pracovat s vlastní hlavou.

Kniha pro ženy je věnována zejména ženám, které hledají větší radost ze života, ten správný smysl a energii. Mohou si ji přečíst i muži a nahlédnout tak do prožitků, radostí i bolestí, které mohou zažívat ženy, a pochopit, proč se to tak děje.

Olga Studničková Šípková je matkou dvou dospělých dětí a také dvojnásobnou babičkou. Vystudovala FTVS UK, učitelský obor v kombinaci tělesná výchova a biologie. Celý svůj pracovní život zasvětila pohybu a organizování volného času žen. Před pár lety začala být aktivní v oblasti osobního rozvoje a po své zkušenosti s vyhořením a pobytem v psychiatrické léčbě se věnuje individuálně ženám i mužům jako koučka. Zaměřuje se hlavně na hledání toho, co lidem bere energii a vytváří vnitřní napětí. Stala se expertkou a lektorkou ve vzdělávacím portálu www.dovychovat.cz, kde se věnuje kurzům pro ženy a osobnímu rozvoji. Stále předcvičuje a je lektorkou stylů dance aerobik, jóga, deepWork, PorteDeBras a také pořádá víkendy s pohybem a relaxací a pobyty s jógou.

Milan Studnička pracuje jako psycholog. Zaměřuje se na individuální konzultace i na práci s dětmi a rodinou v jejich domácím prostředí. Přednáší o komunikaci, výchově a vlastním seberozvoji, spolupracuje s Českou unií sportu v rámci školení trenérů jednotlivých sportovních svazů na přednáškách, jak přistupovat k dětem. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě v Praze, dále psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, také absolvoval pět let sebezkušenostního daseinsanalytického výcviku. V roce 2006 se stal šťastným otcem a omezil většinu svých aktivit, aby se mohl plně věnovat synovi. má na svém kontě již dvě knihy: Každá bolest má svou příčinu a Pohodové rodičovství. Je spoluzakladatelem vzdělávacího portálu www.dovychovat.cz.

Soutěžní otázka

Co inspirovalo autory k napsání Knihy pro ženu?

a) osobních zkušenosti

b) zkušenosti pacientů

Tři výherci, kteří do 30. 6. 2023 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží Knihu pro ženy. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením Šípková.

Odesláním emailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.


publikováno: 16. 6. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, knihy, prevence, psychika

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+