Dobrá zábava pro celou rodinu s deskovými párty hrami | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Dobrá zábava pro celou rodinu s deskovými párty hrami

22. 11. 2021
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Firma efko nabízí v Katalogu na svém eshopu 9 typů her nejen pro děti, ale i další včetně postřehových a párty her.

Výherci: Jasmína Rostamová, Petra Jurášková, Alice Novotná

Společenské hry firmy EFKO-karton, s. r. o. z Nového Veselí rozvíjí již téměř tři dekády zdravou soutěživost a rivalitu. Jejich hlavním benefitem není jen pocit z vítězství, ale také fakt, že při hře trávíme čas v rodinném kruhu nebo s přáteli, zažíváme pocit vzájemné sounáležitosti a blízkosti. Právě o to jde především nyní, v období přicházejících vánočních svátků a novoročních oslav. Svět společenských her zažívá svůj velký boom a těší se stále větší oblíbenosti při rodinných a přátelských setkáních.

Postřehové a párty hry

Nezanedbatelnou část sortimentu firmy EFKO tvoří i postřehové a párty hry. Některé z nich jsou vhodnou alternativou pro společně stráveny čas při zážitkových činnostech, které nemusí být jenom zdrojem zábavy, ale také rozvoje různých dovedností a schopností jak dětí, tak i dospělých.

Mezi ně patří například netradiční novinka určená ryze pro dospělé s názvem Hvězda večírku. Mezi další patří hra Fast food nebo Mish Mash. Trávit volný čas bez využití moderních technologií může být v současné době přicházejících svátků velkou příležitostí k upevnění mezilidských vztahů. Prožijme letošní Vánoce a Silvestr s těmi, které máme rádi. Třeba u zábavné stolní hry. A nezapomeňme, že cíl není vyhrát, ale být spolu.

Párty hru Hvězda večírku jsme vyvíjeli v časech pandemie jako náhradu za zrušené firemní večírky. Na hráče čekají různé situace plné legrace a nadsázky. Jejich úkolem je po celou dobu večírku pečovat o svou dobrou pověst. A to není v prostředí, ve kterém je k mání alkohol, taneční parket, šmajchlkabinet a atraktivní kolegové vůbec snadné. Komu se tak zadaří, stane se vítězem, tedy hvězdou večírku. Kdo se ale příliš opije, může dokonce schytat i padáka,” uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO. Hra Hvězda večírku je díky svému charakteru a pikantnímu obsahu určena pro hráče starší 18 let a může být vtipným vánočním dárkem kolegům či zaměstnancům.

Hra s názvem Fast food není vůbec nezdravá. Naopak, bystří postřeh hráčů, jejichž úkolem je co nejrychleji vykrývat přicházející objednávky, stejně jako obsluha ve fast-foodu. Kdo má připraveno první, cinkne na kovový zvonek a získává nejvyšší zpropitné. Zajímavostí je, že tato hra byla vytvořena ve spolupráci s celosvětově úspěšným dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem.

Nejbystřejší hráč se stane vítězem i v další hře s názvem Mish-Mash. Mish-Mash je skvělá postřehová hra, ve které vítězí ten, kdo nejrychleji najde správný obrázek v záplavě ostatních. Stačí určit obtížnost hry a překvapit protihráče bleskovou reakcí. Mish-Mash je určen pro dva a více hráčů a je vhodný pro děti od šesti let.

Spolupráci s dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem zúročila firma EFKO i při návrhu hry s názvem Drzé opice, se kterou si všichni procvičí vlastní postřeh a pohotovost. Drzé opice jen stačí co nejrychleji plácnout přes prsty pomocí speciálně upravené plácačky ve tvaru ruky. „Pro výrobu plácačky jsme museli najít vhodný materiál. Nalisovali jsme několik možných variant a ty pak zkoušeli, abychom našli optimální pružnost a rozvášnění hráči si při hře neublížili”, uvedla vývojářka společnosti EFKO, Ing. Lenka Flídrová.

Pro malé i velké je určena další rodinná hra s názvem Picasso, která rozvíjí kreativitu a komunikační schopnosti hráčů. Ti mají k dispozici pomyslné malířské plátno, dřevěné tyčinky, provázek a různé geometrické tvary. S jejichž pomocí má ‘malíř‘ znázornit obrázek z vylosované kartičky. Ostatní hádají, co ‘umělec‘ právě vytváří. To vede k mnoha humorným situacím, kreativním nápadům a o odlehčené zábavě.

  • Uvedené i další hry je možno zakoupit přímo na stránkách výrobce https://eshop.efko.cz. Zde najdete i odpověď na soutěžní otázku.

Soutěžní otázka

Kolik typů her nabízí firma efko v Katalogu na svém eshopu? Jsou to hry nejen pro děti, ale i další včetně postřehových a párty her.

a) 9

b) 10

c) 8

Tři výherci, kteří do 6. 12. 2021 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží postřehovou hru Mish-Mash pro celou rodinu. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením efko.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 22. 11. 2021, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+