Febiofest se vrací s projekty ve virtuální realitě | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Febiofest se vrací s projekty ve virtuální realitě

27. 4. 2022

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest patří mezi progresivní festivaly, které dávají stále více prostoru projektům ve virtuální realitě. Po loňské premiéře ani letos ve festivalovém programu nechybí sekce VR Cinema v novém, širším konceptu. Od pátku 29. dubna do neděle 1. května v Cinema City Slovanský dům vždy v hodinových “slotech“ nabídne 11 interaktivních projektů uvedených na světových festivalech, jako jsou Benátky, Sundance nebo Tribeca.

Časově omezená exhibice

„Program VR Cinema je koncipovaný jako časově omezená exhibice. Z nabízených slotů si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje, přijdete v daný čas na místo a zde můžete v našem VR prostoru strávit 60 minut a zkoušet projekty, které chcete. Je pouze na vás, jaké projekty za danou dobu budete chtít zhlédnout. Podle stopáže daných VR filmů jich za hodinu můžete stihnout vidět 1 až 4, podle toho, které si vyberete. Na místě vám se vším poradí naši dobrovolníci. Na jeden slot si může koupit vstupenku maximálně 8 lidí,“ upřesňuje Ondřej Moravec, dramaturg sekce VR Cinema.

Interaktivní projekty mezi filmem a hrou

Zatímco loni se sekce VR Cinema zaměřila výhradně na 360° filmy, letošní selekce sahá i po interaktivních projektech na hranici mezi filmem a hrou. Diváci se tak mohou vydat třeba k nejslavnějším vodopádům u Říma – Monte Gelato, které si zahrály ve stovkách filmů. Nebo s americkým filmem POV / Úhel pohledu nahlédnout do budoucnosti a zjistit, jak by to vypadalo, kdyby odsouzení byli na svobodě pod dohledem speciálních inteligentních dronů. Unikátní vhled do čínského zařízení, kde se léčí internetová závislost brutálními metodami, zprostředkuje americký projekt Diagnosia / Diagnóza. Intenzivní zážitek nabídne také mezinárodní premiéra polského projektu Cosmogonic – sci-fi povídka proslulého autora Stanislawa Lema ve VR provedení je příhodným podobenstvím o současné krizi demokracie a rostoucí radikalizaci vládnoucích elit.

29. ročník MFF Praha – Febiofest se koná od 28. dubna do 4. května. Centrem festivalového dění se stane stejně jako loni Cinema City Slovanský dům v centru Prahy, vybrané sekce a masterclass bude hostit také Kino Pilotů, Ponrepo nebo Edison Filmhub. Po skončení hlavního programu v metropoli Febiofest zamíří do regionů.

www.febiofest.cz


publikováno: 27. 4. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: akce, film

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+