Festival ProTibet 2013 je opět tady | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Festival ProTibet 2013 je opět tady

25. 2. 2013

Od 26. února do 31. března můžete ve více než 20 městech ČR navštívit Festival ProTibet 2013. „Bude patřit všem, kteří se chtějí bavit, seznámit se s tibetskou kulturou a zároveň pomoci dobré věci,“ říká ředitelka festivalu Ing. Jana Neboráková. Na festivalu vystoupí mnoho zahraničních hostů, asi nejzajímavější bude vystoupení tibetského zpěváka Lotena Namlinga, který přijede ze Švýcarska. Festivalu se zúčastní i jediný tibetský mnich žijící v Praze Geše Nyima Özer, jenž povede přednášky a meditace na téma hledání štěstí. Výtěžek festivalu pomůže chudým nomádským rodinám.

Co vás čeká?

Festival ProTibet 2013 nabízí také rozsáhlou projekci filmů současných tibetských tvůrců, jako např. Tibet zpívá, Letní pastviny a mnoho dalších. V Praze se bude konat také prodejní výstava tibetských obrazů a diskusní večer o Tibetu za účasti významných hostů a expertů. Součástí festivalu bude také putovní výstava „Tibet a Barma“, která doplňuje vzdělávací projekty pro učitele a studenty.

Festival pomáhá

Občanské sdružení M.O.S.T. podporuje od roku 2004 vzdělávání a zlepšuje životní podmínky lidí žijících indických Himálajích a v Tibetu. Pomáháme tisícům dětí, tibetským uprchlíkům, mnichům a mniškám, nomádským rodinám a starým lidem bez rodin. Realizujeme projekty na podporu tamních škol a podporujeme místní ekonomiku zakládáním chráněných dílen.

www.protibet.org


publikováno: 25. 2. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, kultura, pomoc druhým

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+