Filmový festival Mental Power je zpět, letos už po třinácté | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Filmový festival Mental Power je zpět, letos už po třinácté

27. 5. 2019

Na 7. a 8. června je naplánován 13. ročník mezinárodního filmového festivalu Mental Power do pražského Divadla Palace, Václavské nám. 819/43. Jde o jedinečný a jediný festival tohoto druhu na světě. Bude slavnostně zahájen v pátek 7. 6. ve 13:00 filmovými projekcemi, soutěží o nejlepší divácký film a autogramiádou. Přijďte!

V sobotu je galavečer

Sobotní galavečer začne tradičně v 18:00 příchodem filmových delegací a členů poroty po červeném koberci za zvuku fanfár a bubnů. Tereza Voříšková, která je i dlouholetou patronkou festivalu, Eva Holubová – vzácný host festivalu a porotci – Igor Bareš, Marek Taclík, Patrik Nacher, Milan Tesař, Klára Králíčková a Gabriela Zadražilová – rozhodně nemají jednoduchý úkol, musí rozhodnout o nejlepších letošních filmech a hereckých výkonech.

Skvělá atmosféra

Výsledky a ceny v jednotlivých kategoriích budou předány během zmiňovaného slavnostního galavečera, který bude s noblesou jemu vlastní opět moderovat Vojtěch Kotek. „Festival se koná dva dny v atmosféře, kterou by mohly jiné festivaly závidět. To nejde popsat, to se musí zažít a vidět!“ říkají jednohlasně prezidenti festivalu Patrik Henel a David Sychra.

Poslání festivalu Mental Power Prague Film Festival

Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Festival maže hranice, které by jinak stály handicapovaným v cestě do světa aktivní umělecké činnosti. Vymezuje zcela ojedinělý nový prostor pro vlastní vyjádření. Přivádí postižené (ne)herce před filmovou kameru, na stříbrné plátno a odtud na červený koberec. Slavnostní chvíle poté vrcholí nominacemi, předáním cen za promítané filmy a autogramiádou. Festival tím dosahuje společenské integrace postižených a to způsobem, který nemá ve světě obdoby.

  • Vstupenky zdarma na místě, galavečer 300,–Kč

www.mentalpower­.cz


publikováno: 27. 5. 2019, v rubrice Rodina
Štítky: akce, film

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+