Foodparade 2019. Ochutnejte a zkuste uvařit menu z desítek vyhlášených restaurací | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Foodparade 2019. Ochutnejte a zkuste uvařit menu z desítek vyhlášených restaurací

8. 8. 2019
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Na Foodparade 2019 budete moci letos ochutnat jedlé balonky.

Výhrci: Kvído Svátek, Oskar Novák

Už 31. srpna a 1. září proběhne u Trojského zámku devátý ročník rodinného food festivalu Foodparade. Letos budou moci návštěvníci ochutnat menu od více než 40 restaurací a značek, vyzkoušet si food styling a focení jídla nebo třeba ochutnat absolutní novinku: jedlé balonky. Vůbec poprvé prozradí vybrané restaurace recepty na některá nabízená jídla a přímo na místě v cooking zóně se je s jejich kuchaři můžete naučit vařit. Hlavní cíl Foodparade ale zůstává stejný: vypnout a užít si pohodu v krásném prostředí, s dobrým jídlem a přáteli či rodinou.

Jídlo a pití je zábava

„V každém ročníku se snažíme přinášet něco nového, a to nejen z kulinářského světa. Naším cílem je, aby každý návštěvník Foodparade festivalu našel jídlo, pití i zábavu podle svého gusta. Objevil něco nového, natrefil a vyzkoušel co má rád, na chvíli se zastavil a příjemně strávil chvíle se svou rodinou nebo přáteli,” představuje hlavní myšlenku Foodparade Marcel Vargaeštok, zakladatel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Které restaurace se zúčastí?

Přehled podniků, od kterých budou návštěvníci moci ochutnat speciální festivalové menu, se bude během srpna postupně odtajňovat na www.foodparade­.cz/co-ochutnate. Letošní novinkou navíc je, že desítka z nich odtajní recept na jedno ze svých festivalových jídel a návštěvníci si ho budou moci uvařit společně s kuchařem z dané restaurace v cooking zóně festivalu. Takhle se budou moci učit například od kuchařů z Mama Shelter nebo ze Sasazu.

Program i pro děti

Pro děti bude připraven autobus Hamley’s plný překvapení, budou moci navštívit kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelaci vlásků, stánek s Hotwheels, s Barbie a další. Na všechny pak čeká pohodový den, který stráví v klidném „piknikovém” prostředí krásných zahrad Trojského zámku.

Kombinované vstupenky

Kompletní program se bude postupně objevovat na www.foodparade.cz během srpna. Vstupenky jsou v předprodeji za zvýhodněnou cenu v síti GoOut (150 kč/1 den, 200 Kč/2 dny) a také na místě (200 Kč/1 den, 250 Kč/2 dny). Díky spolupráci s pražskou Botanickou zahradou a Prague Boats můžete také moci koupit zvýhodněný balíček vstupného na Foodparade a do botanické zároveň či plavbu lodí do i z Foodparade.

Ve škole vaření Chefparade jste poprvé mohli vařit na kurzu thajské kuchyně v září 2007. Od té doby se Chefparade rozrostla do dvou pražských studií, kde má celkově pět kuchyní, ve kterých se konají kurzy. Dále pořádá zážitkový festival jídla Foodparade a provozuje Chefshop.cz, e-shop s kvalitními kuchyňskými potřebami a potravinami a stejnojmennou prodejnu v Holešovické tržnici. Za dobu existence Chefparade prošlo jejími kurzy více než sto tisíc lidí, a je tak největší českou školou vaření. V její nabídce jsou desítky různých kurzů, které vedou vždy odborníci na danou oblast gastronomie.

Soutěžní otázka

Jakou novinku budete moci letos ochutnat?

a) smažený hmyz

b) jedlé balonky

Dva výherci, kteří do 22. 8. 2019 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží mailem dvě vstupenky na Foodparade 2019. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Foodparade 2019.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 8. 8. 2019, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, gourmet, lahůdky, místní speciality, vaříme, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+