Hra plná překvapení na vaši domácí party | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Hra plná překvapení na vaši domácí party

9. 12. 2022
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Vítěz musí získat 50 bodů.

Výherci: Olga Dvořáková, Pavel Kratochvíl, Jana Růžičková

O zábavu s přáteli budete mít postaráno u hry nimble od společnosti efko. Slovo ‚Nimble‘ [čti nimbl] pochází z angličtiny a znamená „pohotový“. A to přesně vystihuje hlavní myšlenku hry. Žádné čekání na tah soupeře. Hrají všichni najednou. Hlavní je rychle se rozhodnout a díky tomu získat pro sebe co nejvíc bodů. Stačí otevřít krabici a během pár minut už můžete mít za sebou několik kol. Jedna celá hra zabere asi patnáct minut, takže si za jeden večer můžete připsat pořádnou řádku vítězství.

Zapni mozek, drapni kostku a vyhraj!

Hra je rozdělena na jednotlivá kola. Každé začíná vrhnutím dvanácti písmenkových kostek. Následuje hod kostkou s čísly, který rozhoduje o výběru tématu. Těch je více než 300, nehrozí tak, že by se často opakovala a hra tak ztratila své kouzlo. Pak už stačí jen otočit přesýpací hodiny a zahájit tak smršť vtipných a bláznivých nápadů. Úkolem hráčů je během 20 vteřin vymyslet slova a slovní spojení, která se týkají vybraného tématu a začínají jedním z písmen, která padla na kostkách. Když se to hráči podaří, kostku si vezme a pokračuje ve vymýšlení dalších slov. Na konci kola si hráči sečtou body za získaná písmenka (každé má jinou hodnotu) a začne nové kolo. Vítězem je ten, kdo jako první získá 50 bodů.

Něco pro borce

Máte rádi výzvy a hledání slov podle prvního písmene je podle vás brnkačka? Pak je pro vás určena varianta hry s názvem „Borec“. V ní se vám bude hodit kostka „Pořadí“. Jejím hodem určíte, zda budete hledat slova, která hozenými písmeny začínají, končí nebo je mají na druhé pozici. A to už je opravdová výzva!

Soutěžní otázka

Kolik bodů musí získat vítěz?

a) 100

b) 50

Tři výherci, kteří do 21. 12. 2022 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží hru nimble. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením nimble.

Odesláním emailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.


publikováno: 9. 12. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+