Jak se správně starat o podprsenku? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jak se správně starat o podprsenku?

22. 11. 2012

Vítejte u posledního dílu podprsenkového seriálu. S Klárou a Lucií z www.caresse.cz jste se v předchozích čtvrtečních dílech věnovaly tomu, jak odhalit nepadnoucí prádlo, zjistily, jak si vybrat správné číslo a jak si podprsenku oblékat. Poslední díl je zaměřen na péči, kterou je třeba podprsence věnovat. Základem je správný výběr velikosti, materiálu a také účelu, ke kterému ji budete nosit. Jen tak zabráníte tomu, že se předčasně nezničí. Když už jste pečlivě zvolila vyhovující podprsenku, jistě si přejete, aby vám co nejdéle vydržela. A k tomu stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Jak se starat o své prádlo?

Časté střídání – v ideálním případě nenoste podprsenku v kuse několik dní po sobě.

Jemný prací prostředek – prádlo perte v jemném pracím prostředku. Drahé přípravky můžete s klidem nahradit dětským šamponem, který se o jemné prádlo dobře postará, a to za zlomek ceny oproti „zázračným“ pracím prostředkům.

Žádná aviváž – ta totiž obsahuje látky, které by poškodily elastická vlákna, a materiál by tak přišel o svoji pevnost a pružnost. Aviváž má také na svědomí zašednutí bílého prádla.

Pračka ano, ale – pokud perete podprsenky v pračce, vždy využijte prací sáček či umělohmotnou kouli. Ochrání nejen podprsenky, ale třeba i další jemné prádlo, jako jsou punčochy a krajkové kalhotky.

Sušte vodorovně – prádlo nechte pomalu uschnout, ideálně ve vodorovné poloze.

Klára a Luciewww.caresse.cz věří, že vám prádlo bude přinášet dlouho radost.


publikováno: 22. 11. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: hygiena, nákupy, podprsenka, praní

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+