Jak si správně oblékat podprsenku? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jak si správně oblékat podprsenku?

15. 11. 2012

Vítejte u třetího dílu (první vyšel 1. 11., druhý 8. 11.) seriálu o správném výběru a nošení padnoucí podprsenky s Klárou a Lucií z www.caresse.cz. Už jsme se seznámily s tím, jak správně padnoucí prádlo vypadá a změřily jsme se. Ovšem i teď, když si zkusíte podprsenku zapnout, je možné, že vám bude košíček připadat velký. Dost možná je to způsobené tím, že máte prádlo oblečené špatně. Ptáte se, co může být na oblékání podprsenky náročné? Čtěte dál a dozvíte se to. Těšte se na další díl 22. 11. příští čtvrtek.

Správný grif

Aby vám prádlo skvěle sedělo a poskytovalo potřebnou oporu a požadovaný komfort, je nezbytně nutné správně si prádlo obléci. Zdánlivá banalita vyžaduje ten správný grif a trochu cviku.

Jak na to?

Vezměte si podprsenku, promněte si ruce, aby se zahřály a jdeme na to. Podprsenku si oblečte buď tak, že protáhnete ruce ramínky a prádlo na zádech zapnete. Případně můžete háčky zapnout na břiše a poté podprsenku otočit a ruce ramínky provléci až nyní (u tohoto způsobu vás však upozorňujeme, že může dojít k dřívějšímu opotřebení). A nebo můžete podprsenku zapnout rovnou na zádech a ruce provléknout ramínky. To je skutečně jen na vás. Obvod byste u nové podprsenky měla zapínat na nejvolnější háček, neboť každý materiál po čase o něco povolí. Jen tak si zajistíte, že budete mít možnost podprsenku pohodlně nosit i v případě menších váhových výkyvů. Pod správně pevný obvod byste neměla být schopna vložit více než tři prsty.

Aby se prsa v košíčku usadila

Lehce se předkloňte, pravou ruku vložte horem do levého košíčku až pod ňadro a prs nadzvedněte, umístěte kostice pod prsní tkáň (tedy lehce dozadu a přímo pod prsa) a poté ňadro uložte zpět do košíčku. Stejný proces opakujte s levou rukou a pravým košíčkem. Můžete trupem i trochu zatřást, aby se prsa v košíčku usadila. V tuto chvíli se můžete narovnat.

Krabatí se košíček?

Ňadra by neměla přetékat horem (pokud ano, máte malý košíček) ani vypadávat spodem při zvednutí rukou (v takovém případě máte volný obvod). Ujistěte se, že kostice směřují do podpaží a mezi ňadry leží na hrudní kosti. Jestliže se vám košíček krabatí v oblasti hrotů ňader, ačkoliv jinak se zdá, že sedí relativně dobře, bude pravděpodobně nutné sáhnout po větším košíčku. Stáhněte obvod na zádech lehce dolů, aby byl rovnoběžně se zemí. Pokud máte zvolenou odpovídající velikost obvodu, měl by v této pozici zůstat po celý den.

Upravte si ramínka

Při prvním nošení je třeba upravit délku ramínek tak, aby se vám nezařezávala do ramen a také aby nepadala. Nejvhodnější délka je taková, abyste na rameni byla schopná pod ramínko vložit pohodlně jeden prst. Ramínko by mělo sice lehce táhnout, v žádném případě se však nesmí do prstu zaříznout.

Máte otázky?

Těšíme se za týden, kdy se podíváme na to, jak o prádlo pečovat tak, aby vám dlouho vydrželo kvalitní. A zároveň se bude Klára s Lucií věnovat vašim dotazům. Máte nějakou nejasnost? Napište nám na obchod@caresse.cz nebo redakce@trendyz­dravi.cz. V příštím díle 22. 11. váš dotaz na webu Trendy zdraví zodpovíme.


publikováno: 15. 11. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: krása, móda, nákupy, podprsenka

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+