Jaký typ brýlí se hodí pro jednotlivé typy obličeje? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jaký typ brýlí se hodí pro jednotlivé typy obličeje?

9. 7. 2021

Brýle se staly nejen módním doplňkem, ale také plnohodnotnou součástí identity. Vybrat si vhodné obroučky tak, aby podtrhly vaši osobnost, bývá mnohdy zapeklitý úkol. Podle čeho se při výběru brýlí řídit, abyste našli ty správné?

Mějte svůj vlastní styl

“V dnešní době si můžete obroučky svých brýlí vybírat podle tvaru, barvy či značky a dalších parametrů, které uznáte za vhodné,” vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí. Přehlídková mola či Instagram sice mohou posloužit jako inspiraci, důležité je ale dát na svůj pocit, vědět, co vám sluší a v čem se cítíte dobře.

Brýle pro kulatý tvar obličeje

Ať už přemýšlíte nad dioptrickými nebo slunečními brýlemi, jedním z vodítek, jak si správné obroučky vybrat, může být tvar vašeho obličeje. Kulatý tvar obličeje bývá zpravidla tím nejčastějším. Pokud máte kulatou tvář, budou vám spíš sedět výrazně hranaté obruby. Hrany brýlí rozbijí kulatost a zostří vaše měkké rysy.

Brýle pro oválný tvar obličeje

Jste-li majitelkou oválného obličeje, můžete si gratulovat. Patříte totiž mezi univerzály, kterým sluší téměř všechny typy obroučků. Ideální pro vás můžou být hranaté, ale také jemnější a kulatější brýle. Nebojte se ani brýlí typu pilotky. Tyto nadčasové brýle jsou svěžím doplňkem, který nikdy nevyjde z módy.

Brýle pro hranatý obličej

Hranatý tvar obličeje potřebuje obvykle trošku zjemnit. Toho docílíte, když sáhnete po oválných brýlích, které zjemní vaše proporce. Fantazii se ale meze nekladou, slušet vám budou i pilotky nebo retro brýle.

Brýle pro obličej ve tvaru srdce

Takovému tvaru obličeje sednou jako ulité brýle, které byly hitem v 50. a 60. letech, tzv. kočičí. Tyto brýle odvedou pozornost od spodní části vašeho obličeje a naopak upozorní na horní část. Kočičí brýle hravým způsobem vyjádří vaši originální osobnost.

Zkuste nákup online

“Období koronavirové pandemie přesunulo řadu služeb z kamenných obchodů na internet a jedním z takových je právě výběr brýlí,” říká optometristka Kristýna Štěbetáková z Alensa.cz. Výběr brýlí online probíhá za pomocí webkamery ve vašem počítači či mobilu. Stačí kliknout na ikonku kamery u vybraného modelu brýlí, která spustí funkci zvanou virtuální zrcadlo. Kamera začne snímat váš obličej a nasadí vám na něj vybraný model. To vše z pohodlí domova, takže si výběr můžete v klidu rozmyslet.

nakoupit můžete na www.Alensa.cz


publikováno: 9. 7. 2021, v rubrice Rodina
Štítky: brýle

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+