Kam na čarodejnice? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Kam na čarodejnice?

27. 4. 2012

Třeba do Centrálního parku Pankrác u Café Na půl cesty, kde se koná 30. 4. tradiční velká oslava Čarodějnic plná hudby, workshopů, divadla a prezentací neziskových organizací. Akci pořádá Café Na půl cesty, které v roce 1997 jako první ve střední a východní Evropě nabídlo pracovní uplatnění lidem s duševním onemocněním a které je projektem Občanského sdružení Green Doors. Přijďte se pobavit!

Program pro děti i babičku

Od 15 hodin se Pankrácká pláň zaplní pestrým kulturním programem. Úvodní část bude patřit zejména dětem, pro které je připraveno divadlo a výtvarná dílna Pohádkový kolíček a atrakce v podobě skákacího hradu, nafukovací skluzavky, malého kolotoče a jumpingu. Vystoupení hudebních skupin Bonebroke, Please The Trees v akustické sestavě se sborem Elpida, Yellow Sisters a italské rock noir skupiny Belladona bude střídat dražba obrazů od lidí s duševním onemocněním z Ateliéru O.s. Baobab nebo vystoupení studentů Taneční konzervatoře Duncan Centre.S Kulturním centrem Zahrada si návštěvníci mohou vyzkoušet žonglování s různými nástroji tak, jak to pravidelně dělají účastníci tamních kurzů. Pro děti od 6 do 10 let si lektoři Cirqueonu připravili cirkusovou školku. Kokoza představí DIY výrobu samozavlažovacích květináčů.

Prodej výrobků

Každoroční součástí oslav Čarodějnic u Café Na půl cesty jsou také prezentace neziskových organizací a prodej výrobků z chráněných dílen. Z oblasti péče o duševní zdraví to letos budou například občanská sdružení Green Doors, Baobab, ESET-HELP, dále Psychiatrická léčebna Bohnice, středisko Zvonek Diakonie ČCE, APLA Praha, Aperio, Lata, Ramus, Pohoda, Lačhe Čhave, Rodinné a Montessori centrum 4 medvědi, Kokoza nebo Ekumenická akademie, která podporuje fair trade produkty a bude je zde i prodávat.

Na čem si pochutnáte?

Kromě kavárny a barů v režii Café Na půl cesty občerstvení zajistí Mlsná kavka, vegetariánská tréninková restaurace O.s. Green Doors, dále pak palačinky Granuja, bar Bílá vrána O.s. Pohoda a fair trade kávu a čaj nabídne stánek Ekumenické akademie.

Café Na půl cesty slaví 15 let

Oslavu tradičně organizuje tréninková kavárna Café Na půl cesty Občanského sdružení Green Doors. Café Na půl cesty, poskytovatel služeb pracovní a sociální rehabilitace zejména pro mladé lidi, kteří onemocněli schizofrenií. Mezi další projekty Občanského sdružení Green Doors patří tréninková kavárna Klub V. kolona, vegetariánská restaurace Mlsná kavka a další služby zaměřené na podporu klientů při hledání a udržení si práce na otevřeném trhu.

Více informací na: www.greendoors.cz

Program k 30. 4. 2012 naleznete zde: http://www.gre­endoors.cz/…dej­nice-2012


publikováno: 27. 4. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, neziskovky, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+