Karel Šíp krotí splašené myšlenky | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Karel Šíp krotí splašené myšlenky

24. 11. 2022
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Karel Šíp napsal písňové texty také pro Hanu Zagorovou a Václava Neckáře.

Výherci: Eva Jílková, Marie Němečková, Jiří Havelka

Nová kniha Karla Šípa „Krotitel splašených myšlenek“ vás stoprocentně nezklame. I když nejde o autobiografii, trochu z ní v knize najdete. Autor se vydává do pestrého světa vlastních zážitků a přináší čtenářům nejen své nejlepší monology a dialogy, ale také perličky se zákulisí a vzpomínky na herecké kolegy. I když nejde o žádnou televizní show, ale „jen“ o písmenka na papíře, zaručeně se pobavíte. Protože se svébytným vyprávěním Karla Šípa to ani jinak nelze.

Jak sám název napovídá, kniha „Krotitel splašených myšlenek“ je o všem, čeho se dotýkají potulné myšlenky. Je zbytečné je krotit, protože se stejně nikde dlouho nezdrží. „Když se rozeběhnou nějakým směrem, tak ten směr většinou nedrží a pořád někam odbočují.

„Mé myšlenky jsou milovnice odboček. Vesměs bývají ty odbočky zároveň slepé uličky. Ale z těch už umím vycouvat a vrátit se na hlavní cestu. Anebo vycouvat a vjet do jiné slepé uličky. Vlastně nikdy tím pádem nevím, kam vůbec dojedu. A tak mi souhrnem vzniká pod prsty, běhajícími po klávesnici počítače, všehochuť,“ vysvětluje Karel Šíp.

Novinka Karla Šípa zaznamenává to nejlepší z jeho tvorby

Navíc však čtenáři předkládá příběhy z vlastního života a otevírá témata, ke kterým čas od času směřuje každý z nás. Nechybí ani různé konspirační teorie, problematika nadužívání vulgarismů či poslední dobou často probírané téma třetího pohlaví. Autor čtenáře pustí i do světa, ve kterém vznikají písňové texty a k tomu, jaké mívají kolikrát osudy. Na druhou stranu se však pobavíte i přemýšlením nad názvem Dršťková polévka.

„Jakmile se člověk začne prožívat a brát se příliš vážně, je na nejlepší cestě dolů,“ řekl kdysi Karel Šíp v jednom rozhovoru. Touto větou se řídí celý život a její obsah prolíná i novou knihou. Ať už ale jde o cokoli, na vše se Karel Šíp dívá se vtipem sobě vlastním a s lehkostí, které společně umožňují nad ničím příliš nehloubat a čas strávený s knihou považovat za příjemnou relaxaci.

Nadhled Karla Šípa je nakažlivý v jakékoli formě. Míří vždy přesně přímo na bránici, a to jak v novince „Krotitel splašených myšlenek“, tak v příběhu o svém dosavadním životě „Bavič“ , který se letos v létě dočkal nového rozšířeného vydání. Stejně jako předešlé knihy Karla Šípa i knihu Krotitel splašených myšlenek ilustroval Jiří Slíva.

Soutěžní otázka

Napsal Karel Šíp písňové texty pro Hanu Zagorovou a Václava Neckáře?

a) ne

b) ano

Tři výherci, kteří do 9. 12. 2022 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží knihu „Krotitel splašených myšlenek“. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením myšlenky.

Odesláním emailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.


publikováno: 24. 11. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: knihy, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+