Klíšťata útočí i na vaše čtyřnohé členy rodiny | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Klíšťata útočí i na vaše čtyřnohé členy rodiny

19. 9. 2014
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Paraziti jsou usmrceni a odpadnou z hostitele aniž by nasáli krev během 24 až 48 hodin po napadení.

Výherci: Věra Hošková, Irena Filipová, Pavel Šťastný

Téměř každá druhá rodina u nás má jako dalšího člena domácnosti čtyřnohého chlupatého mazlíčka. A ne nadarmo občas prohodíme, že bychom v dalším životě byli rádi psem či kočkou v dobré rodině. Zvířata jsou stejně jako lidé náchylní k onemocněním, která přenášejí klíšťata a další cizopasníci. Například lymská borelióza, kterou přenášejí právě klíšťata,je nebezpečná nejen pro vás, ale i pro vašeho psího či kočičího miláčka. Chraňte svého zvířecího kamaráda a dopřejte mu dlouhodobou ochranu proti parazitům.

Snadná ochrana

FYPRYST CAT a FYPRYST DOG S, M, L, XL spolehlivě chrání proti klíšťatům, blechám i všenkám a je k dostání bez lékařského předpisu u vašeho veterináře, v lékárně nebo ve specializovaných obchodech pro domácí mazlíčky. Každé balení obsahuje pipetu s účinným roztokem, jehož aplikace je snadná. Stačí vyjmout pipetu z ochranného sáčku, sejmout čepičku, opačným koncem nasadit na pipetu a promáčknout tak její plombu. Pak už jen stačí rozhrnout zvířecí srst v oblasti za krkem, přiložit pipetu a vyprázdnit její obsah na kůži našeho chlupatého mazlíčka.

Blechy a klíšťata

Účinnost tohoto preparátu přetrvává proti klíšťatům po dobu až 4 týdnů a proti napadení blechami až po dobu 8 týdnů v závislosti na síle zamoření prostředí. Blechy jsou usmrceny během 24 hodin po napadení. Klíšťata jsou zpravidla usmrcena a odpadnou z hostitele během 24 až 48 hodin po napadení, aniž by se nasála krve.

Více informací naleznete na www.fypryst.cz

Soutěžní otázka

Za jak dlouhou dobu od napadení jsou paraziti usmrceni a odpadnou z hostitele aniž by nasáli krev?

a) během 24 až 48 hodin po napadení

b) do 12 až 24 hodin po napadení

Tři výherci, kteří do 3. 10. 2014 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou přípravek FYPRYST. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením mazlíček.


publikováno: 19. 9. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: klíště, kočka, lékárna, pes, prevence

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+