Knižní novinka Ztracenné nahlíží do ženské duše | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Knižní novinka Ztracenné nahlíží do ženské duše

4. 10. 2023

Oblíbená digitální vypravěčka Michelle Losekoot, zkušená etopedka a průvodkyně osobním rozvojem Táňa Brodská a talentovaná ilustrátorka Petruccya společně vytvořily knížku Ztracenné pro všechny silné, odvážné a výjimečné ženy, které se na své cestě cítí někdy osamocené; pro ty, které prošlapávají stezky ostatním a dodávají jim odvahu žít po svém. Pro bojovnice, které chrání, pečují a konejší, ale svoje vlastní bitvy bojují samy. Pro vlčice, které vyživují své smečky, ale samy zůstávají hladové.

Novinka Ztracenné přináší na 240 stranách citlivý náhled do ženské duše zjizvené zaklínadly, která slýchávaly v dětství, a konvencemi, které je umlčují v dospělosti.

Sbírka 55 krátkých příběhů spojuje dva odlišné pohledy na svět – spirituální a racionální – a hledá v jejich průniku prostor, ve kterém se ženy mohou zastavit, vydechnout a opečovat svá stará zranění.

Sbírka příběhů, které si vyprávíme, když je nám ouvej

„Moment, kdy jsem se rozhodla, že příběhy sepíšu, si pamatuju přesně. Seděly jsme před Táninou roubenkou na čaji, a když Táňa dovyprávěla nějaký příběh, podívala jsem se na ni a řekla: ´Tohle by mělo slyšet víc lidí. Pojďme ty příběhy sepsat.´ A Táňa – protože netušila, co bude obnášet napsat a vydat knihu – souhlasila. Příběhy jsme hledaly a sepisovaly zhruba rok. Jednou za pár týdnů jsem vyrazila z Prahy za Táňou do Orlických hor, pobyla pár dní, a nasbírala si nový materiál. Mezi návštěvami jsem na textu pracovala a přidávala své příběhy,“ přibližuje Michelle Losekoot genezi knihy Ztracenné a dodává: „Ztracenné je sbírka příběhů, které si vyprávíme, když je nám ouvej. Připomínají nám, že je drahé být svá, že vyšlapávat cesty je náročné a že jediný platný kompas, který radí, kudy v životě jít, je ten můj,“ říká Michelle Losekoot. ¨ Táňa Brodská mimo jiné pořádá sezení a semináře pro ženy. Některé osudy klientek se v knize Ztracenné objevují, většinu příběhů si však odžila ona sama. A co by poradila každé ženě, aby jednoho dne nezjistila, že je tak trochu „ztracená“? „Ženám bych přála, aby vůbec objevily, že jsou ztracené. Protože teprve když člověk zjistí, že je ztracen, může se začít hledat, a právě tam začíná zábavná cesta sebepoznání. Aby se žena nikdy neztratila, musí si udržet kontakt sama se sebou. Cítit, co skutečně cítí, navzdory tomu, co okolí říká, že by měla nebo neměla cítit / dělat,“ odpovídá Táňa Brodská.

Povídky osobitými ilustracemi doprovodila Petruccya. „Pro mě samotnou byla ilustrace této knihy terapie. I přesto, že jsem s Táňou a Michelle některé příběhy zažila, jiné slyšela vyprávět, nemusela jsem je plně chápat. Ale když jsem si sedla k ilustracím, musela jsem je pochopit naplno, musela jsem se doptávat na každé drobné nepochopení nebo nejistotu. Objevila jsem díky tomu mnoho nových věcí. Práce na knize byla má soukromá arteterapie,“ říká Petra Bartoňková.

Michelle Losekoot

Digitální vypravěčka na volné noze, která pomáhá srdcařům, aby byli v online světě víc vidět. Je spoluautorkou dvou bestsellerů – Bez jablka (2016) a Jak na sítě (2019). Vede kurzy o kreativitě, sociálních sítích a copywritingu. Pomáhala s komunikací mnoha českým i světovým značkám (Prague.eu, PUMA, ČSOB, Česká spořitelna, Henkel, Česká televize, Unilever, Nestlé ad.). Stojí za projekty Jaknasite.cz, Posvitsi.cz, Plnykecky.cz nebo Nestereo.com. Je držitelkou dvou cen Fénix content marketing, Zlatého středníku a titulu Osobnost digitálního marketingu 2020.

Táňa Brodská

Průvodkyně osobním rozvojem a etopedická konzultantka. Lektorovala v probačních programech pro mladistvé delikventy a vedla podpůrné skupiny pro rodiče dětí, které jsou umístěny ve střediscích výchovné péče. Pečuje o rodiče v programu Homesharing a je terapeutkou techniky neurofeedback. Dělá supervize pro sociální pracovníky a školení pro pedagogy. Vede konstelační, seberozvojové semináře a individuální konzultace.

Petra Bartoňková aka Petruccya

Byla profesionální lyžařkou, turistickou průvodkyní, tatérkou, automobilovou závodnicí i návrhářkou interiérů. Dva roky se plavila na lodích, které křižují Karibské moře, a deset let žila na Kostarice. Po cestách po Jižní Americe zakotvila v Česku, kde se pustila do studia arteterapie. Je zakladatelkou a kreativní duší oděvní značky Pura Vida. Maluje, kreslí a navrhuje.

Knihu zakoupíte výhradně na https://www.ztracenne.cz/…irova-kniha/

foto: Vojta Hurych


publikováno: 4. 10. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, psychika, rodiče

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+