Láska nezná hranic | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Láska nezná hranic

10. 7. 2020

Mary’s Meals, mezinárodní charitativní hnutí poskytující jídlo ve školách nejchudších zemí světa, spojilo síly s hollywoodskou hvězdou a dlouhodobým podporovatelem Gerardem Butlerem a společně uvádí nový film Láska nezná hranic. Film dokumentuje cestu zmíněného herce a producenta, který společně se zakladatelem hnutí Magnusem MacFarlane-Barrowem navštívil Libérii a Haiti, aby přiblížil, jak celé hnutí funguje.

Film Láska nezná hranic

Film byl natočen před koronavirovou krizí, ukazuje, že vzdělávání má transformující moc, a že znevýhodněné děti všude na světě zoufale potřebují jídlo ve školách. Přestože bylo kvůli koronaviru mnoho tradičních vzdělávacích institucí zavřeno, tyto děti nadále potřebují naši pomoc. „Žijeme v době globální krize, která nemá v historii obdoby a která má vliv na to, jak lidé žijí, pracují a jak se vzdělávají.

Děti jsou obzvlášť zranitelné a je zde riziko, že se na ně uprostřed strachu a zmatku tohoto nového světa nebude pamatovat,” vysvětluje zakladatel hnutí Mary’s Meals Magnus MacFarlane-Barrow a dále dodává: „Jako hnutí oddané svému poslaní poskytovat pokrmy dětem v těch nejchudších komunitách na světě, je teď pro nás ještě důležitější než jindy dodržet náš slib a pomáhat dětem tím, že jim dodáváme jídlo v jejich komunitách a domovech, které se po ně staly novými místy vzdělávání.“

Magnus také popisuje Gerardův přínos: „Gerry s námi ve filmu sdílí své zkušenosti s Mary’s Meals a tím nám pomáhá zviditelnit děti, kterým poskytujeme pokrmy a zajistit, že jejich potřeby budou vyslyšeny.”

Gerard Butler, který letos obdržel za podporu Mary’s Meals ocenění The Cinema for Peace Honorary Award a zazářil ve filmech jako 300, Pád anděla a P. S. Miluji Tě, měl díky natáčení filmu příležitost setkat v srdci Mary’s Meals se skutečnými hrdiny našeho reálného světa. Ve filmu Láska nezná hranic Gerard uvádí: „Tato cesta mě zasáhla z tolika různých úhlů – emočního, duchovního i fyzického. Točím filmy o hrdinech, které se často se odehrávají v pompézních kulisách… a pak letím do Libérie a na Haiti a tam vidím, že skutečnými hrdiny jsou učitelé ve školách a děti, které přicházejí do škol s prázdným žaludkem, aby se mohly vzdělávat. Každý pokrm poskytovaný Mary’s Meals je skutkem dobročinnosti a lásky. A tato láska a dobročinnost se předává dál do rodin a komunit a stává se pramenem naděje. Naděje, která dokáže dětské přání ‚Chci do zítra přežít‘ proměnit na ‚Chci se stát doktorem‘,” sdílí Gerard.

Film ukazuje Butlera ponořeného do komunitního života, jak učí matematiku, tanec, pěstuje rostliny na školní zahradě, připravuje jídlo, nosí vodu od místní studny, a dokonce dává herecké tipy dětem před vánoční hrou.

Gerard Butler se na natáčení vypravil těsně poté, co přišel o dům, který mu zničily požáry v Kalifornii. Po návštěvě školy na Haiti, která přišla z mnoha důvodů, například kvůli místním nepokojům, o potravinový program a počet dětí, které ji navštěvují, se tedy výrazně snížil, se Gerard rozhodl školu sám finančně podpořit. Tak důležité místo má Mary's Meals v jeho životě.

Magnus dodává: „Bylo pro mě velkým potěšením cestovat s Gerrym na Haiti a do Libérie a jsme velmi vděční za jeho neocenitelnou podporu.“

Film Láska nezná hranic je od 25. 6. 2020 ke zhlédnutí na YouTube kanálu Mary’s Meals Česká republika: ZDE


publikováno: 10. 7. 2020, v rubrice Rodina
Štítky: film, charita

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+