Legoland u Günzburgu, ideální místo pro rodinný výlet za dobrodružstvím a zábavou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Legoland u Günzburgu, ideální místo pro rodinný výlet za dobrodružstvím a zábavou

17. 4. 2015

Květnové prodloužené víkendy vybízejí k rodinným výletům a my pro vás máme skvělý tip. Nebo výlet připravte dětem za hezké vysvědčení. Stavebnici Lego máte nejspíš doma, takže si dokážete představit, jak vypadají výtvory z těchto kostek. Chyba lávky, to musíte vidět, jinak tomu neuvěříte! Tisíce modelů z více než 55 milionů Lego kostek mají v LEGOLANDu DEUTSCHLAND nedaleko bavorského Günzburgu. Ale nejde jen o obdivování staveb z Lega, ale hlavně o skvělou zábavu a dobrodružství, třeba s piráty, rytíři, na Safari, horské dráze… Letošní novinkou je City policejní stanice. Park je otevřen až do října, takže si jistě čas na návštěvu najdete.

Letošní novinky

LEGOLAND DEUTSCHLAND je zábavní park, kde zažijete spoustu legrace a na některých atrakcích se vám nejspíš zvýší i adrenalin. Hned u vstupu obdržíte plánek parku, kde se rychle zorientujete v tématických celcích. Každý rok přibývají nové expozice a atrakce, třeba loni to byl LEGO hrad, kde se můžete ubytovat, expozice věnovaná filmu LEGO MOVIE a expozice o Hvězdných válkách.

Letos představil ředitel Martin Kring na tiskové konferenci policejní stanici LEGO City, kde musí každý překonat při stíhání zločince všelijaké překážky jako labyrint zrcadel a zdolat laserovou skříň, kterou gangster vložil do cesty. Takže pokud už jste tu byli, určitě si užijete i novinky.

  • V působivém podvodním tunelu LEGOLAND ATLANTIS by SEA LIFE s více než 2000 rybami jsou nastěhováni noví obyvatelé, hnědé Bambushaie, dosahující až jednoho metru. Společnost tu budou dělat třeba žralokovi.
  • Prázdninovou vesnici LEGOLANDU, kde se můžete ubytovat, doplňuje 14 nových rustikálních kempových sudů ve stylu pirátů. Sud pro čtyři osoby má oddělený prostor na spaní a malý obývací prostor. Tím se kapacita v prázdninové vesnici rozšíří ze 56 lůžek na 1154.
  • Po celou sezónu se v LEGOLAND parku budou konat vzrušující události. Jeden víkend se bude například všechno točit kolem záchranářů, policie a hasičů. I záchranářští psi prokážou své dovednosti.

Srdce parku tvoří Miniland

S neskonalou precizností jsou zde do detailu postavena nejznámější města a oblasti Evropy v měřítku 1:20. K vidění je například hamburský přístav s plovoucími loděmi, mnichovské letiště s modelem Boingu. Největším Lego modelem světa (5 metrů) je fotbalový stadion Allianz areny i s diváky.

Obdivovat můžete model Frankfurtu nebo Berlína s budovou Reichstagu a televizní věží, známý zámek Neuschwanstein nebo Nizozemí, Benátky či Švýcarsko.

Interaktivní zábava

Interaktivní část nabízí například procházku podmořským světem ATLANTIS, horskou dráhu ProjektX, hudební nástroje z lega, které můžete ovládat, legoautíčka na dálkové ovládání a mnoho dalšího.

Užijete si safari projížďku mezi zvířaty z lega, projížďku loďkou džunglí a sjezd vodním strmým korytem, provazové centrum a dinopark. V celém parku je mnoho skluzavek, vodních děl, lunaparkových atrakcí, dětských hřišť a prolézaček, vláček s okružními trasami. Vaše dítě může absolvovat i dětskou autoškolu, po jejímž ukončení získá řidičský průkaz. V továrně Lego odhalíte tajemství výroby kostiček a jako dárek si odnesete jednu čerstvě vylisovanou.

Zážitek ve vesničce Feriendorf

Využít můžete minigolf, lanové centrum, tematická hřiště i speciální restaurace. Navíc si sami zvolíte, zda vám vyhovuje ubytování ve vilkách s tematikou rytířů, pirátů, starého Egypta či závodních jezdců. Parku Feriendorf však bezesporu dominují dva obří pohádkové hrady, hotely Ritterburg a Königsburg. Nové jsou vytápěné pirátské sudy.

Náš tip:

CK Neckermann přizpůsobila zájezdy do Legolandu dětským cestovatelům a pořádá dvoudenní zájezdy s nocí v hotelu či penzionu, takže si děti dostatečně odpočinou. Případně je možné využít dvoudenní vstup do Legolandu. CK vám zajistí ubytování v levnějších hotelech i ve vesničce Feriendorf i pokud přijedete svým autem.

www.ckneckerman­n.cz

www.legoland.de


publikováno: 17. 4. 2015, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování, dítě, dovolená, hraní, mládež, výlet, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+