Literární soutěž pro školy o nespravedlnosti kolem nás | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Literární soutěž pro školy o nespravedlnosti kolem nás

11. 9. 2012

Nakladatelství Fragment vyhlašuje literární soutěž pro školy a jejich žáky na téma „spící spravedlnost“. Slohové práce žáků pátých až osmých tříd mohou jejich učitelé zasílat na adresu nakladatelství do 30. listopadu 2012. Dva nejlepší autoři z každé věkové kategorie získají řadu hodnotných knih pro sebe i knihovny svých škol. Slavnostní předání cen proběhne v lednu 2013 v prostorách Ústavního soudu v Brně za přítomnosti jeho předsedy Pavla Rychetského.

Co se ti nelíbí?

„Děti se mohou inspirovat svým okolím, co se jim stalo nespravedlivého, co se jim nelíbí a co nepovažují za férové jednání. Cílem soutěže je zábavnou formou zapojit děti do diskuse na podnětné téma,“ prohlásil Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment, které soutěž vyhlásilo u příležitosti vydání druhého dílu románové trilogie Spící spravedlnost. Zúčastnit se mohou žáci pátých, šestých, sedmých a osmých tříd. Děti v soutěži zastupuje učitel, který úkol zadá v rámci své výuky a následně vybere maximálně jedno nejpovedenější dílo z každého ročníku, které zašle do nakladatelství.

Přirozená dětská touha po spravedlnosti

„Na tomto projektu považuji za mimořádně zajímavé a přínosné, že činí z dětského pohledu na spravedlnost celospolečenské téma,“ uvedl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který nad soutěží převzal záštitu. Dětem pak v dopise mimo jiné vzkázal: „Možná mi nebudete věřit, ale do určité míry se o spravedlnosti může psát mnohem snáze vám než mně. Od přirozené dětské a lidské touhy po spravedlnosti k právnímu státu vede totiž ještě dlouhá cesta. Vy stojíte na jejím začátku. Nenechte se odradit tím, že ne vždy se spravedlnosti daří. A nedejte se ani svést k příliš zjednodušeným nebo tvrdým soudům.“

Délka do tří stran

Jediným kritériem, které kromě daného tématu musí soutěžní práce splňovat, je maximální rozsah tří strany. Konečného vyhodnocení se ujme tříčlenná porota složená z autora knihy Spící spravedlnost Martina Vopěnky a dvou zástupců Nakladatelství Fragment. Výsledky soutěže budou uveřejněny 10. ledna 2013 na www.spicispra­vedlnost.cz, slavnostní předání cen a čestných diplomů z rukou Pavla Rychetského proběhne následně v budově Ústavního soudu ČR v Brně.

Ceny pro vítěze

Každý vítěz obdrží knihy z produkce Nakladatelství Fragment dle vlastního výběru v hodnotě 2000 korun. Škola, za kterou byl žák přihlášen, získá do své knihovny tituly z produkce Nakladatelství Fragment dle vlastního výběru v hodnotě 5000 korun.

Informace k soutěži

Termín příjmu soutěžních prací: 10. 9. – 30. 11. 2012

Maximální rozsah textu: 3 strany

Kam soutěžní práce zasílat: na e-mailovou adresu l.dvorakova@frag­ment.cz nebo na adresu

Nakladatelství Fragment, s.r.o., Pujmanové 1221/4, Praha 4, PSČ 140 00, heslo „Spící spravedlnost“

Více informací na www.spicispra­vedlnost.cz


publikováno: 11. 9. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, knihy, soutěž, školák, zákon

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+