Můj Bolehlávek, knížka pro školáky s migrénou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Můj Bolehlávek, knížka pro školáky s migrénou

6. 2. 2023

v ČR se potýká více jak 10 % školních dětí s často podceňovaným a zároveň nedostatečně diagnostikovaným onemocněním zvaným migréna. Zároveň platí, že přibližně 70 % školních dětí má alespoň jednou ročně bolesti hlavy a jedno ze čtyř těchto dětí trpí opakujícími se bolestmi hlavy. 

Pro tyto děti právě vyšla osvětová publikace Můj Bolehlávek, jejímž cílem je pomoci jim tuto nemoc lépe pochopit a vyrovnat se s ní. Knížku napsala autorka dětských publikací Helena Beránková a ilustrovala ji malířka Karolina Shipstead. Jde o pohádkový příběh holčičky Danielky, která na cestě na prázdniny zažije svůj první záchvat migrény. Jak to dopadne, co jí pomůže a kdo je Bolehlávek, to se děti dozvědí v knížce, která obsahuje také slovo psychologa, praktický průvodce, jak na migrénu u dětí a také příběh a tipy devítiletého Kubíka, který se s migrénou potýká od svých 5 let. Knížku vydala pacientská organizace Migréna-help. Migréna-help šíří osvětu, poskytuje poradenství a psychoterapii, koordinuje kruhy sdílení, každoročně pořádá festival Migréna nás spojuje anebo vydává knížky jako je tato.

- koupit lze knihu na e-shopu nakladatelství Portál a MŠ, ZŠ či komunitní centra si mohou zároveň u nás objednat i autorské osvětové čtení.


publikováno: 6. 2. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, knihy, migrena

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+