Muzea, koncerty i špičkové kadeřníky můžete mít v evropských městech zdarma | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Muzea, koncerty i špičkové kadeřníky můžete mít v evropských městech zdarma

26. 2. 2015

Kdo by nechtěl ušetřeit nějakou tu korunu? V evropských metropolích je spousta muzeí, galerií, koncertů a zajímavých akcí, do kterých je vstup zdarma. „Spousta kulturních center poskytuje slevu studentům a mladým lidem či důchodcům. Mnohé ovšem také nabízejí volný vstup určitý den v týdnu či měsíci, a to všem zájemcům bez ohledu na jejich věk,“ upozorňuje Pavla Lauermannová z Eurolines, mezinárodní autobusové společnosti, která na svých stránkách akce zdarma monitoruje. Ušetřit můžete i na dopravě. Do Berlína, Vídně, Amsterdamu, Budapešti, Paříže a dalších 40 destinací v Evropě vás do 31. března 2015 svezou autobusy Eurolines 2 za cenu jednoho! Kam se vypravit?

Budapešť: Vyhlášená muzea a galerie zdarma

Žít na evropském kontinentě se opravdu vyplatí, a to zejména tehdy, když vám ještě není 26 let a jste na návštěvě v Budapešti. Maďarská národní galerie vám každou třetí sobotu v měsíci umožní vstup na výstavy zcela zdarma. A to není všechno. Ve stejný den si můžete užít i Muzeum výtvarného umění, a to aniž byste museli vyndávat z kapsy peněženku. Pokud jste již překročili dvaceti šestiletou věkovou hranici, pak není důvod, proč zoufat. Do Budapešti se můžete vydat i v jiné dny a budete mít stejné výhody, jako kdyby vám bylo znovu 26. Sbírky v Muzeu výtvarného umění, Maďarskou národní galerii, Maďarské národní muzeum a Muzeum maďarského zemědělství si můžete zdarma prohlédnout 15. března, 20. srpna a 23. října, kdy jsou tyto dny vyhlášeny za maďarské státní svátky.

Amsterdam: Opera, balet či jazzový večer zdarma

Pokud vás už nebaví putování s kamarády po nizozemských hospodách či muzeích a chcete se alespoň jednou podívat na koncert klasické či jazzové hudby, pak byste měli vědět, že téměř každý den se v této metropoli pořádají koncerty, které jsou zcela zdarma. The National Opera & Ballet můžete bez vstupenky navštívit každé úterý od 12:30. Ve stejnou dobu, ale o den později se vám otevřou dveře orchestru Royal Concertgebouw. Pokud se vám to zdá stále málo, pak se zúčastněte nedělního jazzového večera v Badcuypu.

Paříž: Návštěva nejlepších světových kadeřníků zdarma

Chcete, aby pro vás byl tento rok výjimečným a obzvláště jiným než ty předešlé? Co takhle změnit svůj vzhled! Začít můžete například s vlasy. Toni & Guy Academie, kde se učí budoucí kadeřnické hvězdy, nabízí každé pondělí až čtvrtek zdarma stříhání a barvení vlasů. Mladí kadeřníci pod dozorem odborníků z vás za malou chvíli udělají hollywoodské celebrity. Tato akce platí pro všechny, jejichž narozeninový dort nikdy nerozzářilo 30 svíček.

Berlín: Netradiční muzea a chlouba metropole zdarma

Berlín je nejoblíbenějším městem Evropy a není se čemu divit, když skrývá tolik možností. Každý měsíc se můžete podívat do těch nejlepších muzeí se vstupenkou, jejíž cena je 0 euro. Nevíte, kam se vydat? Každou první středu v měsíci si můžete zajít do mezinárodně uznávaného muzea Bröhan, které se specializuje na art deco, secesní a funkcionalistické umění. Nebo se vydejte do historického muzea Domäne Dahlem, jehož panské sídlo bylo postaveno v roce 1560. Podívat byste se také měli na dominantu Berlína, Nikolaikirche, který je v tento den návštěvníkům přístupný rovněž zadarmo.

Vídeň: Metropolitní muzeum i Sissin palác zdarma

Být náctiletými má jistě své výhody a jednou z nich je i vstup do muzeí zdarma, a ten budete mít ve Vídni to té doby, než vám bude 20 let. Pokud jste však tuto hranici překročili, pak si zajímavé expozice můžete zdarma vychutnat každou první neděli v měsíci. Kam budou tedy vaše kroky směřovat? Rozhodně by měly do Vídeňského muzea Karlsplatz. Toto metropolitní muzeum se může pyšnit rozsáhlými sbírkami, zabývajícími se historií města i uměním. Nakouknete tak do doby prvního osídlení a zamyslíte se nad dnešní dobou. Další kroky by měly vést do paláce Hermesvilla, který daroval František Josef I. své manželce, císařovně Sisi. Jak nám ubíhá čas, můžete spatřit v Uhrenmuseum, kde uslyšíte tikot až 3 000 hodin.

zdroj informací www.eurolines.cz.


publikováno: 26. 2. 2015, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, města, město, mládež, senior, šetříme peníze

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+