Nový film Mstitel, komedie pro svobodné duše | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Nový film Mstitel, komedie pro svobodné duše

28. 6. 2021

Nekorektní filmová komedie s vysokou hladinou podvratnosti a alkoholu. „Když nemůžeš, tak přilej“, říká motto filmu, v němž se zkrachovalý herec rozhodne propít až k expedici na Mars, najít sám sebe, lásku, něco k pití a tlačítko START. A když ne to, tak se alespoň všemu pomstít, především šéfovi divadla, který ho vyhodil, a manželce, která ho hned poté vyhodila rovněž.

Trailer předznamenává blížící se premiéru filmové novinky Mstitel – komedie pro svobodné duše, která vstoupí do kin 1. července. Ve filmu režisérky a scenáristky Lucie Klein Svobody se objeví řada skvělých herců: Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Petr Čtvrtníček, Hana Vagnerová, Michal Dvořák junior, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Petr Vydra, Zuzana Bydžovská, Luděk Sobota, Martin Sitta, František Ringo Čech, Miroslav Táborský a další.

Mnohé z aktérů ostatně zachycuje i trailer, včetně jednoho ze Mstitelů – Jaroslava Duška. „Je otázka, kde končí filmová role básníka Mouky a kde začíná Jaroslav Dušek. Jarda je naším duševním spojencem, otcem, bratrem a někdy i babičkou. Chceme mu postavit sochu a dát jí doprostřed Václavského náměstí hned oproti koni,“ podotkl ke společné práci producent a režisér Petr Klein Svoboda, který v tomto filmu působil jako kameraman. Neúspěšného tanečníka baletu si zahrál Ivan Franěk, charismatický muž s úspěšnou mezinárodní hereckou kariérou. „Ivan je uhrančivý génius. Je zosobněním mužnosti, která už téměř vyschla. Není divu, že neustále pendluje mezi Itálií a Francií, kde ho neustále obsazují tamní režiséři,“ dodal Petr Klein Svoboda.

Anton býval slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což není po čtrnácti pivech lehké zdolat. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se plejáda fantastických zážitků a (ne)chtěných vtipů, ovšem srandičky mají jeden háček – Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho definitivně i s jeho synem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A těžký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton?

Podle tvůrců je Mstitel filmem pro svobodné duše, přes veškerou šílenost, je to film o snech, o naději a o tom že život je naprosto nevyzpytatelný. A i když máte pocit, že už hůř nemůže být, tak může.

„Scénář filmu je velmi svobodomyslný. Ale chtěli jsme ho mít co nejvíce nespoutaný, ničemu se nebránit a hlavně jsme ho chtěli mít tak zábavný, jak to jen jde,“ říká producent a kameraman filmu Petr Klein Svoboda. “Film jsem natočila poctivě a s pokorou, při tvorbě jsem měla na mysli křehké duše. Film by měl divákovi odlehčit od tíhy reality. Tuším ale, že konzervativnějšího diváka film asi zvedne ze židle,“ dodává režisérka a scenáristka filmu Lucia Klein Svoboda, která napsala a zrežírovala celovečerní film PIRKO, a jejíž scénář k filmu „Jako v ráji“ vyhrál první cenu filmové nadace a čeká na realizaci.

www.mstitel.cz


publikováno: 28. 6. 2021, v rubrice Rodina
Štítky: akce, film, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+