Nový hypermarket Globus otevřel v obchodním centru EUROPARK Štěrboholy | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Nový hypermarket Globus otevřel v obchodním centru EUROPARK Štěrboholy

2. 6. 2023

Globus otevřel 1. června nové cukrářství, pekárnu, řeznictví s uzenářstvím a další rozsáhlou nákupní plochou ve štěrboholském EUROPARKu. Zákazníci se zde nabízí velké množství zboží a stovky originálních potravin, které jsou k dostání pouze v těchto hypermarketech nebo maloformátových prodejnách Globus Fresh. Ve Štěrboholech jde o 16. hypermarket Globus, první byl otevřen v roce 1996 v Brně.

Na otevření hypermarketu dorazilo velké množství zákazníků.

Oblíbená restaurace

Od loňského podzimu v EUROPARKu ve Štěrboholech úspěšně funguje už Restaurace Globus. Ta byla předvojem nového hypermarketu Globus. „Ve Štěrboholech, jako ve všech našich hypermarketech, nabízíme naše čerstvé potraviny, které vznikají každý den jen pár metrů od regálu. Zákazníci dokonce mohou z nákupní plochy vidět, jak je pekaři i řezníci od základu připravují. Takže žádné rozpékané kaiserky, ale skutečně upečené pečivo, poctivé zákusky s pravou šlehačkou, právě vyuzené párky a špekáčky. Taková řemeslnost zřejmě v okolí chyběla, protože zákazníci se intenzivně zajímali, kdy otevřeme,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globusu.

Dodala, že hypermarket je jako všechny ostatní vybaven technologiemi pro bezkontaktní nakupování Scan&Go, skenovat nákup lze také pomocí aplikace Můj Globus a nechybí ani bezkontaktní pokladny či pokladny klasické. V novém hypermarketu se potkají zákazníci stejně jako v několika dalších Globusech s elektronickými cenovkami, které jsou zkušebně v provozu za účelem snižování spotřeby papíru.

„Globus ve Štěrboholech zlepší naši dostupnost zákazníkům ve východní části Prahy a spádových oblastech na východ od hlavního města,“ řekla Turnovská.

Největší nabídka v okolí

V OC EUROPARK Štěrboholy se hypermarket Globus rozkládá v přízemí celkem na 11 tisíc m2. Z toho 6 tisíc m2 je prodejní plocha se širokou nabídkou zboží od potravin přes domácí potřeby, oblečení, značkovou obuv a drogerii. Štěrboholské zákazníky Globus oslovuje také Drůbežím řeznictvím, bohatým sortimentem masa z podestýlkových selských kuřat s dobou výkrmu 56 dní. Koncept úspěšně funguje ve všech pražských hypermarketech Globus. Nechybí pulty s čerstvými rybami a lahůdkami či Zdravý svět se stovkami alternativních potravin na jediném místě. Výrazné opticky i vůní jsou pekařství s řeznictvím, přičemž čerstvostí produktů si může být zákazník jist. Příprava specialit totiž probíhá jen 5 metrů od pultů a regálů.

Teplá sekaná v housce za 25 korun?

Restaurace Globus v 1. patře skýtá velkorysých 362 míst k sezení. Kuchaři denně připravují menu od snídaně přes oběd společně s teplým barem a saláty, v nabídce jsou i vegetariánská jídla. Restaurace však není jediným místem k posezení. Nově relaxovat a občerstvit se mohou lidé také v Café Globus, kde je hlavním sortimentem čerstvě umletá káva a zákusky s chlebíčky místní výroby. Pro toho, kdo spěchá a potřebuje jen pořádné jídlo do ruky, tu je u zákazníků Globusu populární prodejní pult čerstvých uzenářských specialit. Zde si totiž lidé mohou koupit teplou sekanou v housce. Obojí vyrobené v Globusu za stálou cenu 25 korun.

O Řeznictvích Globus

 1. Globus má 16 plnohodnotných řeznictví v ČR
 2. Denně řezníci bourají maso od 5. hodiny ranní, aby bylo na pultech čerstvé
 3. Zpracovává se zde české hovězí a vepřové maso
 4. Vedle masa v kuchyňské úpravě v každém řeznictví připravují i uzeniny
 5. Řeznictví Globus připravuje denně několik desítek produktů včetně špekáčků, uzeného masa, polotovarů a párků dle vlastních receptur
 6. Již 25 let se Řeznictví Globus podílí na výchově nových profesionálů v oboru díky svému programu pro učně
 7. Mnoho zdejších výrobků dostalo ocenění v soutěži Česká chuťovka
 8. Drtivá většina řeznických výrobků je bezlepková

O Pekařstvích Globus

 1. Globus má 16 plnohodnotných pekáren a cukrářství
 2. Každá pekárna si vede vlastní žitný kvas
 3. Aby bylo pečivo čerstvé při otevření, první těsto se zadělává již brzy po půlnoci
 4. Každá pekárna má vlastní silo na mouku. Ta pochází z českých regionálních mlýnů
 5. Také další suroviny jako je mák, tvaroh, smetana i máslo pochází od českých zpracovatelů
 6. V pekařstvích Globus se vyrábí 12 druhů chlebů, víc jak 25 druhů tmavého a běžného pečiva, přes 30 druhů jemného pečiva a k tomu dalších 45 druhů cukrářských výrobků
 7. Pro představu se jedná téměř o 100 milionu kusů vlastnoručně vyrobených a prodaných výrobků ročně. V objemu mouky hovoříme o cca 9 500 tunách zpracované pšeničné a žitné mouky
 8. Řada výrobků je oceněna v soutěži Česká chuťovka a na mnoha produktech je také pečeť „Vyrobeno podle české cechovní normy“, která stvrzuje kvalitní receptury a dodržení tradiční výroby.

Hypermarkety Globus: 4× v Praze (Čakovice, Černý Most, Zličín, Štěrboholy), v Plzni, Ústí nad Labem, Liberci, Karlových Varech, Chomutově, Českých Budějovicích, Brně, Pardubicích, Olomouci, Ostravě, Havířově a Opavě.


publikováno: 2. 6. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: maso, nákupy, obchod, pečivo

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+