Ochutnejte Ameriku v trojské botanické zahradě | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Ochutnejte Ameriku v trojské botanické zahradě

2. 8. 2017

Všichni jsou už v Mexiku, ale vy jste zůstali na prázdniny v Praze? Za americkými specialitami tentokrát nemusíte cestovat do zámoří. Stačí přijít do botanické zahrady na American Food Day, kde se seznámíte s vybranými dobrotami ze zemí Severní i Jižní Ameriky. Kromě výborného jídla a pití se můžete těšit i na bohatý doprovodný program, který přiblíží kulturu amerického kontinentu. Tento speciální den si užije každý, kdo se touží na malou chvíli přenést do exotické Ameriky. Akce se koná 5. srpna od 10:00 do 20:00 v Ornamentální zahradě a v severní části areálu zahrady.

Food festival s jedinečným výhledem na Prahu

„Trojská botanická zahrada pro své návštěvníky letos připravila Americké léto, které představí nejen rozsáhlé sbírky rostlin, ale i kulturu a gastronomii tohoto kontinentu. Pokud milujete Ameriku, přijďte v sobotu 5. srpna objevit její chutě, vůně i rytmy v prostředí rozkvetlé botanické zahrady,“ zve na American food day Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy. Jídlo, hudba a příroda je ideální kombinace pro pohodový letní den. Botanická zahrada a její jedinečný genius loci vykouzlí atmosféru jak pro rodinný piknik, tak i pro romantiku ve dvou.

Když se řekne Amerika, vybaví se vám jistě skvělé argentinské steaky, hamburgery, víno anebo americké koblihy zvané donuty, které proslavil známý americký kreslený seriál Simpsonovi. Nejen tyto speciality ochutnáte 5. srpna během sobotní procházky trojskou botanickou zahradou.

Oblíbili jste si streetfood?

Stal v posledních letech trendem i v České republice? Určitě nevynechejte stánek firmy Kaiser Franz, která se na tento styl přípravy pokrmů specializuje. Ochutnejte jejich hamburgery, které rozhodně nemají nic společného s fastfoodem. Připravují se pouze z kvalitních a čerstvých surovin.

Každý správný Američan zná a miluje Mac'n'cheese neboli těstoviny se sýrem. V botanické zahradě je přestaví stánek značky Street Canteen v různých chuťových variacích.

Gastronomii Jižní Ameriky vám připomenou argentinské steaky, tropické ovoce a džusy, nebo speciální nabídka Avokádového bistra. Chybět nebude ani ochutnávka chilských a argentinských vín.

Doprovodný program

Vybrané dobroty si vychutnáte při poslechu temperamentní hudby. Nechte se unést brazilskými rytmy, jazzem, nebo do energickými tóny mexických Mariachi. Nechte se okouzlit nespoutaností salsy a zatančete si během workshopu pražského studia Happy Salsa, který vám zaručeně rozproudí krev.

Chcete během letního setkání s přáteli zazářit? Načerpejte inspiraci přímo od známého šéfkuchaře Marcela Ihnačáka. Během své kuchařské show vám předvede originální recepty inspirované americkou kuchyní.

  • American food day vzniká ve spolupráci s Martinou Kaňákovou – vedoucí projektu Merkado. Záštitu nad akcí poskytlo Americké velvyslanectví v Praze a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Kalendář akcí srpen – září 2017

  • Americké léto 17. 6. – 24. 9. – Venkovní expozice

Rok 2017 patří rostlinám Severní i Jižní Ameriky. Americké léto zahájila výstava kaktusů a sukulentů ve foliovém skleníku, na kterou naváže výstava fotografií z četných botanických expedic na americký kontinent. V expozici Severoamerická prérie se můžete seznámit s přírodními výsadbami pestrobarevných severoamerických letniček, trvalek a skalniček. Plodiny Nového světa se představují na speciálním záhonu. K vidění je široká škála plodové zeleniny (rajčata, papriky a další), okopaniny, obilniny a mnoho dalších plodin známých i neznámých v české kuchyni.

  • Botanické cesty tam a zase zpátky 29. 7. – 17. 9. – Venkovní expozice

Součástí Amerického léta je i fotografická výstava zaměřená na expedice na americký kontinent. Tyto výpravy jsou nedílnou součástí práce odborného pracovníka, protože přinášejí cenné zkušenosti, nové odborné poznatky a v neposlední řadě představují cenný zdroj rostlinného materiálu pro jednotlivé sbírky.

  • Vinobraní sv. Kláry 16. 9. – 17. 9. – Vinice sv. Kláry

K babímu létu patří kromě pestrobarevného listí i víno. Ani letos nebude na vinobraní chybět prezentace produkce z vinice sv. Kláry. Ochutnáte i vína dalších předních českých a moravských vinařů. Vinobraní se tradičně neobejde bez burčáku, dobrého jídla a zábavy. Nudit se určitě nebudete díky bohatému hudebnímu program. Pro tuto akci platí zvláštní vstupné.

  • Dýňový podzim 23.9. – 22.10. – Ornamentální zahrada

Dvanáctá podzimní výstava dýní v botanické zahradě vám již tradičně představí bohatý sortiment plodů z čeledi Cucurbitaceae. Uvidíte stovky dýní ve zhruba čtyřiceti druzích. Obdivovat můžete od malých 10 cm velkých dýní až po 25 kg krásky.

www.botanicka.cz


publikováno: 2. 8. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, zábava, zahrada, zahraničí

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+