Od této temné detektivky se nebudete chtít odtrhnout | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Od této temné detektivky se nebudete chtít odtrhnout

12. 9. 2022

Ačkoliv navazuje detektivka Mizení na předchozí napínavé příběhy Jiřího Březiny, jedná se o samostatný příběh, který vás okamžitě vtáhne do děje. Nejspíš se po jeho přečtení budete chtít ale pustit i do předchozích příběhů. Dvojnásobný držitel ceny za nejlepší českou detektivku skloubil napínavou krimi zápletku s působivou sociální sondou na okraj společnosti, kde může jedno špatné rozhodnutí odstartovat životní tragédii a stáhnout nevinné ke dnu.

Detektiv řeší nejotřesnější případ své kariéry

Vražda spojená se žhářským útokem otřásla i zkušenějšími kolegy detektiva Tomáše Volfa. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech. Chlapcovy smutné oči Evu fascinují. Je odhodlaná mu pomoci i za cenu osobních problémů. Každé dítě si přece zaslouží, aby mu někdo naslouchal…

Soutěžní otázka

Kolikátým detektivním příběhem Jiřího Březiny je kniha Mizení?

a) druhý

b) čtvrtý

Tři výherci, který do 30. 9. 2022 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží knihu Mizení od Jiřího Březiny. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením Mizení.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 12. 9. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: knihy, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+