Originální výlety s filmovými hrdiny podle vaší režie | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Originální výlety s filmovými hrdiny podle vaší režie

9. 10. 2015

Došly vám nápady, kam se vypravit? Agentura CzechTourism představuje jedinečnou mobilní aplikaci Czech Film Trips a portál zemefilmu.cz, díky nimž je možné si naplánovat originální výlet nebo dovolenou. Objevte místa, kde se procházely filmové princezny, proháněli se akční hrdinové, a kde zazářily světové hvězdy hollywoodských trháků.

Nejen za pohádkami

Interaktivní mobilní aplikace Czech Film Trips funguje od června 2015 jako průvodce lokacemi, které si filmové štáby zvolily pro natočení svých kultovních snímků, a to nejen z dílny české, ale i světové produkce. Cestovat je možné po neuvěřitelných 564 filmových lokacích. Zároveň je připraveno také 20 výletů, které vybírají ta nejlepší filmová místa a nejoblíbenější filmy. S doporučenými tipy pro rodiny můžete navštívit Český ráj v rámci výletu „Prázdniny malého Vaška“ a vydat se po stopách filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. „Pohádkové perly jihu“ jistě potěší všechny milovníky českých pohádek. Zámek Hluboká nad Vltavou je úzce spjat s dílem Pyšná princezna a na zámku Červená Lhota zazpíval Jiřík svoji písničku Zlatovlásce. Filmové fajnšmekry jistě potěší výlet „Hollywoodská Praha“, který představí místa, kde se proháněl agent s povolením zabíjet, zpívala světoznámá šansoniérka Edith Piaf, nebo kde čaroval Edward Norton ve filmu Iluzionista.

Vytvořte si vlastní cestovatelský profil

Mobilní aplikace Czech Film Trips je ke stažení zdarma pro uživatele iOS i Android a je k dispozici v několika jazykových mutacích – češtině, angličtině, němčině a polštině. Můžete si vytvořit vlastní cestovatelský profil a mít tak všechny své oblíbené položky doslova jako na dlani – za každou navštívenou lokaci mohou navíc získat body, zasoutěžit si s dalšími aktivními fanoušky kinematografie nebo sdílet cestovatelské úspěchy s přáteli.

„Z výsledků po prvních třech měsících od spuštění aplikace je vidět, že Češi jsou velcí filmoví fandové. Těší mne, že jsme tímto projektem mohli jejich filmového ducha podpořit a zároveň upozornit na krásu a jedinečnost mnoha míst po celé České republice,“ říká Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj ČR.

Zajímavosti z natáčení

Nabídkou tipů na jednotlivá filmová místa to ale zdaleka nekončí. „V aplikaci Czech Film Trips jsme ke každé lokalitě připravili navíc další filmové speciality. Uživatel se dozví zajímavosti z natáčení, nebo si může prohlédnout fotografie přímo z filmu. U mnohých snímků si lze přehrát videoukázky a porovnat záběry s reálnou podobu lokace přímo na místě,“ doplňuje Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism.

Nejpopulárnějších místa

O tom, že Česká republika je pro filmaře atraktivní destinací a čeští filmoví fandové jsou všude, svědčí mimo jiné široký rozptyl v návštěvnickém výběru lokalit za první tři měsíce. Na žebříčku nejpopulárnějších míst se umístila zahrada zámku Hluboká (Pyšná princezna), Hruboskalské skalní město v Českém ráji (Jak dostat tatínka do polepšovny), Antýgl a řeka Vydra na Šumavě (Kolja), Mikulov (Bobule), hrad Švihov (Tři oříšky pro Popelku) a samozřejmě Praha a jeho Prokopské údolí (Pelíšky).

Na co se můžete těšit?

Agentura CzechTourism v současné době připravuje další etapu, kdy bude aplikace Czech Film Trips doplněna o nová zajímavá místa a témata. Na své si v nejbližší době přijdou fanoušci Karla Zemana a jeho díla Cesta do pravěku. Velkou odezvu lze očekávat i od příznivců spisovatele Toma Roba Smitha, jehož válečnou novelu Dítě číslo 44 režisérsky ztvárnil Daniel Espinosa. Natáčení si autor přijel do České republiky osobně zkontrolovat a dohlédl i na tvorbu některých scén.

www.zemefilmu.cz


publikováno: 9. 10. 2015, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, výlet, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+