Oslavte výročí atentátu na Heydricha i audioknihou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Oslavte výročí atentátu na Heydricha i audioknihou

27. 5. 2022

Před osmdesáti lety se odehrála jedna z nejvýznamnějších akcí protinacistického odboje v okupované Evropě. Jako připomínka této události vychází nejznámější česká kniha o atentátu na Heydricha jako audiokniha. Načetl ji populární herec František Kreuzmann

Operace Anthropoid

Nová audiokniha představuje podrobnou literární rekonstrukci atentátu na zastupujícího říšského protektora, provedeného československými výsadkáři 27. května 1942. Napínavá historie odvážného činu československých parašutistů, jeho pozadí a zajímavé okolnosti. Vyprávění o statečnosti drobných českých lidí, účastníků domácího odboje, kteří neváhali nasadit své životy a bez jejichž pomoci by uskutečnění atentátu nebylo možné. Příběh o hrdinném činu, jenž odstartoval kruté represe nacistického režimu, patří k nejčtenějším titulům našeho nejvýznamnějšího autora literatury faktu Miroslava Ivanova.

  • Kniha Atentát na Reinharda Heydricha se dočkala řady reedic a překladů do mnoha jazyků. Nyní vychází jako audiokniha v nezkrácené verzi čtrnácti hodin a třiceti čtyř minut na 2CD mp3 nebo digitálně.

Official teaser: https://youtu.be/8JJF-k4WEZI

www.supraphon.cz


publikováno: 27. 5. 2022, v rubrice Rodina
Štítky: CD, historie

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+