Pejsek Pug pomůže děti chránit před nástrahami internetu | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Pejsek Pug pomůže děti chránit před nástrahami internetu

19. 4. 2023

Naučit děti, jak se mají chovat v online prostoru. Právě to je cílem edukativního pětidílného seriálu Hey Pug!, který je součástí celosvětové iniciativy Safer Kids Online. Za celým tímto projektem stojí ESET, firma působící v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Animovanou mini sérii Hey Pug! tvoří pět kratších videí

Videa se zaměřují na konkrétní oblasti internetové bezpečnosti. Jsou určena zejména pro menší děti do 10 let, případně jejich rodiče, se kterými mohou problematiku daného dílu společně probrat. Děti se během pár minut zábavnou formou dozvědí například to, že by neměly v online prostoru komunikovat s neznámými lidmi, jak je důležité mít silné heslo, které ochrání osobní údaje, co je to hoax nebo proč je dobré trávit čas i mimo telefonní obrazovky.

Všemi těmito trnitými oblastmi projdou děti spolu se svými animovanými kamarády Mikki, Finnem a Alex a jejich rodinami. Nedílnou součástí všech dílů je i odborník na kyberbezpečnost a pohyb v online prostoru, pejsek Pug (ang. zkratka Personal User Guide).

Iniciativa Safer Kids Online, která tento video projekt zastřešuje, přináší informace pro rodiče, děti, vychovatele a učitele, jež mají formovat diskuze o bezpečnosti na internetu, a poskytuje nástroje pro vytvoření bezpečného online prostředí pro děti.


publikováno: 19. 4. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: bezpečný, dítě, internet, prevence

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+