Po stopách Járy Cimrmana | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Po stopách Járy Cimrmana

9. 5. 2012

Kdo by neznal nejznámějšího českého velikána Járu Cimrmana? Své fanoušky má snad ve všech koutech České republiky a není divu, že si na místech, která poctil svou návštěvou, chtějí tuto výjimečnou událost připomínat navždy. Na jeho počest se staví pomníky, upevňují pamětní desky a některá místa nesou dokonce jeho jméno. Vydejte se po jeho stopách. Pomůže vám v tom kniha Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana od Radka Laudina. Tuto zajímavou publikaci vydalo Nakladatelství Fragment.

Kdo je vlastně Jára Cimrman?

Fiktivní postavu českého génia vytvořili Jiří Šebánek a Zdeněk Svěrák. Jeho údajný život a jím vytvořené dílo se stalo hlavní předlohou pro program Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Hry, jejichž autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, se vyznačují velkou dávkou inteligentního humoru a baví diváky již po mnoho generací. O jeho životě byl natočen také divácky úspěšný film Jára Cimrman, ležící, spící, který konečně odhaluje pravdu o osudu neuznaného génia. Fenomén Járy Cimrmana je v Evropě naprosto ojedinělý.

Vydejte se na místa, kde byl

Možná tudy J. C. pouze projížděl, sehrál představení, přespal, kdo ví… Na každém takovém místě však lidé na jeho počest postavili například pomník, pamětní desku, odlitek, zkrátka chtěli si navždy zachovat vzpomínku. Ke každé události, která se ho dotýká, se vztahuje příběh, se kterým se seznámíte v novém „průvodci“. Knihy je doplněná i řadou fotografií.


publikováno: 9. 5. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: knihy, výlet, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+