Podprsenka není náprsenka | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Podprsenka není náprsenka

1. 11. 2012

Chcete vypadat štíhlejší, mladší, zlepšit si držení těla a cítit se během dne pohodlněji? Není to tak těžké, především si pořiďte padnoucí prádlo. Jak na to? To se dozvíte od Kláry a Lucie z www.caresse.cz. Jak by tedy měla vypadat podprsenka, která zaručuje výše uvedené požadavky? To si teď můžete přečíst v 1. dílu našeho seriálu o zdravém prádle, který bude pokračovat za týden.

Dostatečná opora

Padnoucí podprsenka musí mít dostatečně pevný obvod, aby ležela váha ňader právě na obvodu podprsenky a ne na jejích ramínkách. Musí mít také prostorné košíčky, do kterých se vejdou celá ňadra, a dostatečně široké kostice, aby obejmuly celé poprsí. Jen taková podprsenka je pak pohodlná, plní svou podpůrnou funkci a vylepšuje dojem z vaší postavy.

správně

správně

špatně

špatně

Ruce vzhůru!

Nejsnadnější způsob, jak zjistíte, zda vám podprsenka sedí či nikoliv, je prudké zvednutí rukou. Nepadnoucí podprsenka s velkým obvodem a malými košíčky nemůže zůstat na místě. Příliš volný obvod jí umožní cestovat až kamsi ke krku, prsa vypadávají spodem z košíčků… Oproti tomu obvod padnoucí podprsenky by měl zůstat na svém místě, stejně tak košíčky by měly prsa bezpečně uložit, takže nikudy nevypadnou. Jen taková podprsenka může poskytovat dostatečnou oporu. To není samozřejmě jediný způsob, jak se dozvíte, zda nosíte správnou podprsenku.

správně

správně

špatně

špatně

Podívejte se do zrcadla

Mnohé odhalí i pouhý pohled do zrcadla. Jak již bylo řečeno, obvod má být dostatečně pevný, neposouvat se směrem vzhůru a kostice má prsní tkáň lemovat. Aby se předešlo nepohodlí i zdravotním komplikacím, nesmí ležet na ní. Košíčky by pak neměly ani odstávat, ani se zařezávat. Dobrá podprsenka zkrátka sedí! A jak si můžete všimnout na fotografiích z boku, padnoucí podprsenka významně ovlivňuje nejen vzhled prsou, ale i držení těla, a tím vylepšuje celkový dojem.

správně

správně

špatně

špatně

Na svém místě

V neposlední řadě také dobře zvolená podprsenka mnohem lépe vypadá. Prsa pouze nepřekrývá a netáhne dolů, nýbrž je skutečně drží a vytvaruje tam, kam je matka příroda umístila před tím, než na ně začala působit gravitace. Už jste i vy přesvědčená, že dobře zvolená podprsenka stojí skutečně za to? Vše vypadá a zní vlastně docela samozřejmě, jak je tedy možné, že téměř 80 % žen nosí prádlo, jehož velikost neodpovídá velikosti ňader? Tomu se budou Klára a Lucie z Caresse věnovat v příštím dílu, na který se můžete těšit na našem webu za týden.


publikováno: 1. 11. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: bezpečný, krása, podprsenka

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+