Pohádková vernisáž Twin Tales přilákala celebrity | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Pohádková vernisáž Twin Tales přilákala celebrity

7. 12. 2012

Ženy se prý obklopují světem fantazie častěji než muži. Snad proto přijaly pozvání na slavnostní zahájení vernisáže obrazů inspirovaných pohádkami, především ženské zástupkyně českého kulturního světa. „K umělcům svět fantazie přece patří,“ nechala se slyšet Sára Saudková i Štěpánka Duchková, která vernisáž shlédla se svými dvojčaty. Pohádková vernisáž Twin Tales ruské fotografky Aljy Minibaevy je nafocena právě s dvojčaty různého věku. Výstavu v galerii pražského Café Louver můžete navštívit do 9. 12., pohádkové kalendáře Twin Tales se budou prodávat minimálně do konce tohoto roku.

Pohádková výstav pro velké i malé

Zatímco Michaela Ochotská dorazila v přítomnosti partnera Michala Exnera, Veroniku Freimanovou doprovázela dcera Tereza Brabcová. „Měla jsem docela nakvap,“ přiznala sympatická herečka, „celý den jsem totiž točila mimo Prahu.“ I fotografka Sára Saudková shlédla pohádkovou vernisáž se svou ratolestí, synem Samuelem. A dětí se sešlo na výstavě opravdu hodně, prohlížely si nejen obrazy, ale pochutnávaly si i na braborových lupíncích Pringels. Zaujalo je i vystoupení dětských hvězd muzikálu Andílci za školou, jejichž choreografie s kostrou. Ta pak sváděla přítomné k nafocení neobvyklých snímků. Neodolala ani Kamila Nývltová nebo Jaroslav Uhlíř. Také další program vernisáže se nesl v duchu pohádkové fantazie. Baletní vystoupení sólistů Národního divadla, kteří předvedli ukázky z představení Labutí jezero a Louskáček vystřídal italský umělec Serafino Rudari, známý svými performacemi za doprovodu kytaristy Alexe. A pohádkové byly i dárky přítomných hostům. Kamila Nývltová se jen usmívala: „Kosmetiku Estée Lauder používám a produkty firmy Al – Namura vždycky přijdou vhod …“

Podpora africkým dětem

Záměrem vernisáže bylo ukázat veřejnosti, že pohádková říše není přežitkem a prchavou chimérou, že ji lze zažít také ve světě lidí. Stačí uvěřit a neztratit naději. A k tomu se váže i druhý záměr: charita, pomoc lidem v nouzi. Autoři projektu si vybrali nadační fond Lejly Abbasové Asante Kenya, zaměřenou na podporu africkým dětem, na jejíž konto poputuje 50 procent z prodeje kalendáře, který vznikl z vystavovaných fotografií. Také další program vernisáže se nesl v duchu pohádkové fantazie. Baletní vystoupení sólistů Národního divadla, kteří předvedli ukázky z představení Labutí jezero a Louskáček vystřídal italský umělec Serafino Rudari, známý svými preformacemi za doprovodu kytaristy Alexe. Žádná taková událost se neobejde bez finančního mecenáše, jímž v případě vernisáže byla Anna Mayzus se svou nadací La maison des amis. Anna se řadí mezi přední filantropky, pravidelně se věnuje podpoře nejmenších a zasloužila se mimo jiné o výstavbu jednoho z porodnických center v Ruské federaci.


publikováno: 7. 12. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, obrazy, pomoc druhým, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+