Pomoc mladým pacientům s rakovinou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Pomoc mladým pacientům s rakovinou

31. 7. 2023

Mají stejnou misi. Pomáhat nemocným dětem. Teď nově spojili své síly – nezisková organizace Srdcem Robinson navázala spolupráci s nadačním fondem Pink Bubble, který pomáhá mladým pacientům do 30 let zvládnout složitou životní situaci, ve které se ocitli, plnit jejich přání, a co nejrychleji se vrátit zpátky do života.

Špičková péče o duši

Srdcem Robinson nabízí pacientům navázaným na nadační fond Pink Bubble své letité zkušenosti s péčí o děti a jejich rodiny v těžkých chvílích. S finanční podporou fondu tak mohou nyní rodiny nemocných mladých pacientů s rakovinou dostat špičkovou péči o duši.

„Známe způsoby, jak pacienty i jejich rodiny uklidnit, naučit je, jak zpracovávat emoce a hlavně strachy. Ty se v souvislosti s takovým onemocněním logicky objevují a mají přirozenou tendenci rychle růst. S tím umíme pracovat“, popisuje práci neziskové organizace Srdcem Robinson její zakladatelka Tereza Robinson.

„Psychika je zásadním léčebným katalyzátorem. Pacienty umíme také připravit na důležité operace nebo pobyt v nemocnici. Naše přístupy jsou unikátní a velmi účinné“, dodává Tereza.

Pink Bubble už od roku 2012 pomáhají všem mladým pacientům do 30 let, kteří bojují s onkologickým onemocněním. A samozřejmě i jejich rodinám. Ať už se jedná o hmotnou pomoc, poradnu, plnění přání malých i větších pacientů nebo pomoc s jejich návratem zpět do života. Zkrátka cílem je ulehčit a zlepšit jim život.

„Po letech práce s nemocnými a jejich rodinami si uvědomujeme, jak je péče o duši důležitá. Proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s organizací Srdcem Robinson a nabízet jejich skvělé a láskyplné služby i našim klientům a podílet se významně na jejich úhradě“, říká k nové spolupráci Martina Mecerová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Pink Bubble.

Díky spojení dvou organizací s bohatými zkušenostmi a srdcem na dlani se situace mladých bojovníků s rakovinou zase o kousek zlepší. A o to nám všem jde!

Srdcem Robinson je nezisková organizace, která pomáhá rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi žít život naplno. Přináší naději a úsměv dětem a dospívajícím s vážnou diagnózou a podporujeme i ty, kteří se o ně v nemocnicích bezprostředně starají. Organizace nejen pomáhá pacientům a jejich rodinám, ale školí i personál starající se o ně a poskytuje jim psychologickou­ péči.

Její zakladatelkou je Tereza Robinson, která má sama zkušenosti s péčí o vážně nemocné dítě. Tereza je bývalá reportérka, nyní vyhledávaná rodinná koučka, mentorka a sociální poradkyně.

Nadační fond Pink Bubble pomáhá mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Jeho cílem a posláním je podpora a pomoc onkologicky nemocným dětem, náctiletým a mladým dospělým do 30 let po celé České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života.

Dospívání je samo o sobě náročnou částí života a nádorové onemocnění znamená pro mladého člověka obrovskou zátěž navíc – nejen pro tělo, ale především pro jeho duši…

Pink Bubble přináší této donedávna opomíjené věkové skupině pacientů bezpečí bubliny, do které mohou schovat svá přání, plány a sny. S nadějí, že se jim vyplní.

www.srdcemrobinson.cz


publikováno: 31. 7. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: deprese, dítě, mládež, psychika, rakovina

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+