Přidejte se ke kampani Suchej únor a vyhýbejte se alkoholu | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Přidejte se ke kampani Suchej únor a vyhýbejte se alkoholu

31. 1. 2014

V únoru proběhne druhý ročník úspěšné kampaně na podporu mužského zdraví Suchej únor. Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. Alkohol a jeho nadměrná konzumace totiž patří k jednomu z největších rizik ohrožujících kvalitu života dnešních mužů. „Známe to. Dodává kuráže, pomáhá zapomenout a utužuje přátelství. Přitom však pomalu a velmi zrádně ničí naše tělo i mysl. Suchej únor je tu proto, abychom si na jeden měsíc dali od alkoholu odstup a místo něj se věnovali našemu fyzickému i duševnímu zdraví,“ říká Martin Jára z Ligy otevřených mužů (LOM), která kampaň organizuje.

PhDr. Martin Jára

PhDr. Martin Jára

Vydržíte?

Ušetřené peníze mohou muži věnovat na dobročinné projekty LOMu Patron a Muži proti násilí nebo na jiné kampaně zaměřené na mužské zdraví.

Minulý ročník mužům zachutnal: „Moje tělo se mi zdá nějak čistší. Až je mi líto ho tím pivem zase zalejt. Možná tomu ještě pár dní dám. Ale každopádně si z toho udělám pravidelnou akci. Alespoň jednou do roka,“ nechal se slyšet jeden z úspěšných účastníků akce. „No, vysvětlovat kamarádovi v hospodě při víkendové masopustní veselici, že si opravdu nedám ani pivo, ani panáka byl docela výkon a byl jsem na sebe pak patřičně hrdý.“

Zapojte i partnerky

Kampaň je primárně určena mužům. Pro podporu a inspiraci jsou ale vítány i ženy. „V roce 2013 se k akci připojila řada mužů a žen z celé ČR. Letos chceme povědomí o akci ještě více rozšířit. Zúčastnit se nic nestojí. Potřeba je jenom dostatek odhodlání přijmout tuto u nás neobvyklou výzvu.“ Dodává Martin Jára.

7 důvodů proč se připojit:

Pročistíš si tělo i mysl. Posílíš vůli.

Podíváš se na svůj vztah s alkoholem z odstupu a můžeš ho přehodnotit.

Ušetříš čas, který bys strávil v hospodě a můžeš jít běhat nebo plavat.

Ušetříš peníze, které můžeš dát na dobrou věc.

Dáš pozitivní příklad mužům kolem sebe.

Potěšíš lidi, kterým na tobě záleží.

Můžeš celý měsíc hledat cesty, jak o sebe pečovat.

Více informací na www.ilom.cz. K akci se můžete připojit na facebooku.


publikováno: 31. 1. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, alkohol, muž, šetříme peníze

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+