Pytlíczech – nová řada cestovních her | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Pytlíczech – nová řada cestovních her

26. 5. 2023

Nejen pro všechny milovníky přírody, cestování a designu připravila česká firma EFKO-karton novou řadu her a hlavolamů s originálním názvem Pytlíczech. Design této edice svěřila grafické designérce a cestovatelce Táně Sekerkové. Ta do každé hry vtiskla autorskými ilustracemi malý příběh nebo vzpomínku ze svých cest. Na bavlněném pytlíku, který slouží jako praktické balení, tak můžeme najít například kresbu cesty, která vede k nepálsko-tibetským hranicím nebo vzpomínku na pláž v Portugalsku či nebe plné hvězd z cesty po Chile.

„Přihlásila jsem se do soutěže na novou řadu her firmy Efko. Více než měsíc jsem připravovala návrhy a poté vyrazila do Nového Veselí je prezentovat. Byla jsem nervózní, ale reakce, které jsem po prezentaci na firmě dostala, byly nádherné. Říkala jsem si, že pokud si vyberou někoho jiného, byla to moc hezká zkušenost. Nicméně další den mi přišel mail, že jsem soutěž vyhrála a Efko by se mnou chtělo spolupracovat. Nastalo zběsilé dobrodružství, které jsem si ohromně užila a společně s vývojářkou Andreou Šindelářovou jsme vytvořily sérii deseti her a hlavolamů na cesty s názvem Pytlíczech,“ uvádí designérka a cestovatelka Táňa Sekerková.

Za originálním názvem řady her ‚Pytlíczech‘ stojí Zbyněk Čech z marketingového oddělení firmy EFKO. „Šlo o to, aby v unikátním názvu bylo obsaženo to, co výrobek charakterizuje. To znamená látkový pytlík a hry vyrobené v České republice. Vyšla slovní hříčka ‚Pytlíczech‘, tedy slovo, které foneticky čteme ‚pytlíček‘,“ vysvětlil Zbyněk Čech.

Každou hru či hlavolam provází originální kresba, za níž stojí příběh Táni Sekerkové. Například na bavlněném pytlíku hlavolamu ‚Tangram Čtverec‘ je natištěna ilustrace ve stínu Himálaje: „Sedíme na střeše nejvyšší budovy ve vesnici, svítí slunce a kolem nás je Himálaj. Zavřu oči a cítím, jak jemně fouká vítr. Je mi krásně, říkám si, že možná takto vypadá nebe. Pijeme čaj, píšeme si deníky, hrajeme karty, díváme se na hranice s Tibetem a přemýšlíme, jak na nás bude působit výška přes 5000 m, do které se máme dostat zítra.“

  • V řadě Pytlíczech zákazníci najdou hry Piškvorky Expert, Člověče nezlob se, Zlatá šestka, Dáma, Pexeso, Motanice, Kostky a hlavolamy Tangram Srdce, Tangram Čtverec a hlavolam Eternity. Jednotlivé výrobky lze zakoupit za 199 Kč přímo na stránkách výrobce www.pytliczech.cz a v sítích českých hračkáren.

publikováno: 26. 5. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+