Rozhodněte o klimatu a budoucnosti naší planety v české videohře Beecarbonize | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Rozhodněte o klimatu a budoucnosti naší planety v české videohře Beecarbonize

1. 3. 2023

Novou českou hru o klimatické změně vyvinulo studio Charles Games s Člověkem v tísni. Beecarbonize je unikátní strategická karetní hra, v níž budete zkoumat nejpokročilejší technologie, rozhodnete o vývoji společnosti, ochraníte přírodu a zmodernizujte průmysl, abyste snížili uhlíkové emise. Přežijete jen, když se zdroji budete nakládat opatrně. Hra vychází 1. března na App Store, Google Play a PC. Dostupná je zdarma.

PŘÍSTUPNÁ, ALE PROPRACOVANÁ SIMULACE

Jsou vám bližší průmyslové reformy, občanské iniciativy nebo ochrana ekosystémů? Vyřešit klimatickou změnu a zvládnout znečištění jde mnoha různými cestami. Zachránit planetu ale není nic jednoduchého. Čím více emisí vyprodukujete, s tím náročnějšími výzvami a událostmi se budete muset vypořádat

USMĚRŇUJTE SPOLEČNOST I PRŮMYSL

Čeká na vás nutnost vyvažovat výrobu energie, sociální reformy, ekologická opatření a vědecký výzkum. Opustíte fosilní paliva hned jak to půjde? Nebo se nejdřív zaměříte na technologie pro zachytávání uhlíku? Experimentujte s novými strategiemi a nebojte se to zkoušet znovu.

120 UNIKÁTNÍCH KARET

Herní karty představují vynálezy, zákony, společenské nebo průmyslové pokroky. Každá přitom vychází ze skutečného klimatického výzkumu. Navíc se budete setkávat s náhodnými globálními událostmi, kvůli kterým možná budete muset změnit svou strategii. Postupně odemkněte nové karty v herní encyklopedii a vytyčte svou cestu k budoucnosti.

DYNAMICKÉ UDÁLOSTI, VYSOKÁ ZNOVUHRATELNOST

Svět Beecarbonize reaguje na vaše rozhodnutí. Víc emisí znamená víc záplav nebo monzunů, když investujete do jaderné energie, riskujete nukleární katastrofu. S každým pokusem se poučte a možná se vám podaří překonat environmentální katastrofy, společenské nepokoje a možná odvrátit i vyhynutí života na celé Zemi.

Beecarbonize představuje strategickou výzvu, která vám umožní si na vlastní prsty osahat jevy, které ovlivňují naši současnost. Kolik sezón dokážete přežít?

  • Studio Charles Games můžete znát z her Attentat 1942 nebo Svoboda 1945: Liberation.

publikováno: 1. 3. 2023, v rubrice Rodina
Štítky: ekologické, zábava, životní prostředí

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+