Rozladěné držky – Zbrusu nová show | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Rozladěné držky – Zbrusu nová show

19. 11. 2021

Performerky Rozálii Havelkovou a Anežku Hessovou spojuje zájem o různá umělecká odvětví, smysl pro humor a podobný pohled na svět. Obě hrají na akordeon a část svých životů prožily v cirkuse. Anežka studovala v Indii kathak a Róza ve Španělsku flamenco. To vše využily ve své společné inscenaci Rozladěné držky – Zbrusu nová show, o tom, zda se sen o cirkuse dá naplnit. Premiéra se uskuteční 23. a 24. 11. ve Studiu Citadela.

Rozladěné držky jsou nečekanou syntézou různých divadelních žánrů, světů, pohledů, názorů. Scénická koláž klasického indického tance kathak a španělského flamenca obohacená o poetiku nového cirkusu, nonverbálního divadla a klaunérie vychází z autentického příběhu Rozálie Havelkové. Poetickými prostředky vypráví příběh o odchodu k cirkusu, o odvážném vykročení do neznáma a touze splnit si svůj sen. Co se ale stane, když se sen opravdu splní?

Rozálie Havelková pochází z herecké rodiny, je dcerou Ondřeje Havelky a vnučkou Libuše Havelkové. Poprvé se před kamerou objevila v malé roli ve filmu V peřině. Dále účinkovala v seriálech Single Lady, Specialisté nebo Anatomie života. Odmalička hraje na harmoniku a věnuje se tanci – zejména flamencu pod vedením Jany Drdácké. V roce 2012 se probojovala až do finále modelingové soutěže Elite Model Look. Nyní profesionálně zpívá swing s jazzovým big bandem, hraje šansony na svůj starý akordeon, příležitostně se věnuje herectví. K cirkusu utekla až jako dospělá. V hereckém uskupení Rozladěné držky působí spolu s Anežkou Hessovou, která vytváří taneční a divadelní přestavení a také představení pro děti. Část dětství strávila v kočovném divadle.

Premiéry: 23. a 24. 11., Studio Citadela, Klimentská 1210/16, P 1, www.studiocitadela.cz

Repríza: 17. 12., KC Jasoň, Putimská 716/4, P 12 12, www.jasoncentrum.cz

Světoznámé dívčí umělecké duo Rozladěné držky se po velkolepém, veleúspěšném, světovém turné po španělském venkově konečně vrací do své vlasti se zbrusu novou grandiózní cirkusovou show. Jedinečný umělecký zážitek plný dech beroucích akrobatických triků, pompézních tanečních efektů a brilantních hudebních výkonů.

Jeden večer. Dvě dívky. Dvoje držky. Osm končetin, dvacet hbitých prstů a tři sta čudlíků. Unikátní, neopakovatelná podívaná pro celou rodinu, kterou si nelze nechat ujít.

www.facebook.com/Rozladene-drzky


publikováno: 19. 11. 2021, v rubrice Rodina
Štítky: akce, divadlo, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+