S Jožinem z bažin si užije celá rodina legraci | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

S Jožinem z bažin si užije celá rodina legraci

9. 5. 2013

S příchodem jara zavítalo do Prahy všem dobře známé a hrůzu nahánějící strašidlo Jožin z bažin. Není však žádný důvod ke znepokojení. Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, představila a pokřtila novou 3D společenskou hru pro celou rodinu, a na akci nechyběl ani samotný Jožin z bažin. Křest se uskutečnil za účasti autora hry Ivana Mládka v pražských Nuslích. EFKO představilo nejen hru samotnou, ale i další novinky, které nachystalo na letošní rok.

Velký hon na Jožina končí v propadlišti

Ivan Mládek, který je autorem nejenom známé písničky Jožin z bažin, ale i samotného originálního herního principu ke hře vysvětluje: „Se společností EFKO se nám podařilo skloubit originální formou jednoduchý herní systém s vtipným prvkem, který je na trhu jedinečný. Tím dostává hra úplně jiný rozměr a dokáže tak zamotat pořadí hráčů během okamžiku. Celý vtip spočívá v jednoduchém otočném systému hry. Cestičky, po kterých běhají náhončí, mají propadliště, které se při otáčení herní desky postupně otevřou a figurky propadnou do prostoru pod herním plánem.“

„Hrou Jožin z bažin jsme navázali na úspěšnou spolupráci s Ivanem Mládkem. Vytvořili jsme tak novou originální hru, která pobaví celou rodinu,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Věříme, že hra sklidí minimálně stejný úspěch, jako oblíbená hra se slovy – Blábol, rovněž z autorské dílny Ivana Mládka,“ dodává.

V temných močálech v lese u Vizovic

Hra 3D Jožin z bažin je vhodná pro celou rodinu. Zahrát si tak mohou i mladší děti od 5 let. Jeden z hráčů se stane Jožinem a ostatní jsou lovci. Jožin má za úkol nenechat se chytit a stáhnout do bažiny všechny lovce. Cílem lovců je polapit Jožina a získat tak ruku předsedovy dcery, půl JZD a balík plný peněz. Napínavá hra je plná zvratů, protože na lovce čeká na 3D herním plánu kromě samotného Jožina i další nebezpečí. Lovci se ale mohou propadnout do močálu i na zdánlivě bezpečných lávkách či travnatých můstcích a každým dalším tahem se mohou dostat blíž k Jožinovi, který je vždy připraven je sežrat. Ulovení Jožina není vůbec jednoduché, ale vítězný lovec se kromě radosti z výhry může těšit v novém kole na opačnou roli, stane se obávaným strašidlem. Doporučená cena je 399 Kč.

další nápadité hry najdete na: www.efko.cz


publikováno: 9. 5. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: dárek, dítě, mládež, muž, školák, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+